TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

Informacja Prasowa - 27.04.2021
18

TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

  • Eksperci zyskają możliwość zapoznania się z działaniami TikToka na rzecz bezpieczeństwa i prywatności oraz otrzymają szczegółowe informacje, które pozwolą im lepiej zrozumieć technologię rekomendacji treści na platformie
  • W lipcu 2020 r. otwarty został Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikTok w USA

  – TikTok, w ramach swoich działań na rzecz przejrzystości, ogłosił dziś plan uruchomienia Europejskiego Ośrodka Otwartości i Odpowiedzialności. Zaproszeni eksperci, naukowcy i decydenci będą mogli zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez zespoły TikToka, na rzecz kształtowania platformy jako pozytywnego oraz bezpiecznego miejsca dla społeczności.

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak technologia pomaga zapewnić bezpieczeństwo społeczności TikToka oraz jak jest ona wykorzystywana w procesie moderacji treści, aby zlokalizować potencjalne naruszenia zasad. Ponadto, podczas wirtualnej wizyty goście poznają także zasady działania przeszkolonych zespołów ds. weryfikacji treści, które podejmują decyzje w zakresie publikowanych informacji w oparciu o Zasady Społeczności TikToka.

Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności poza moderowaniem treści będzie oferować także szczegółowy dostęp do technologii rekomendacji na platformie oraz przybliży działania mające na celu zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa danych.

Pierwszy Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikTok został uruchomiony w USA w lipcu 2020 roku. Do tej pory ponad 70 ekspertów oraz decydentów wzięło udział w wirtualnych odwiedzinach centrum w Stanach Zjednoczonych, co pozwoliło przybliżyć wysiłki TikToka na rzecz bezpieczeństwa i ochrony.

„Mając ponad 100 milionów użytkowników TikToka w całej Europie, jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zdobycie zaufania społeczności oraz szerszej opinii publicznej. Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności Tik Tok to kolejny krok na naszej drodze do lepszego zrozumienia zespołów, procesów i technologii, które pomagają nam kształtować TikTok jako miejsce radości, kreatywności oraz zabawy. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy podekscytowani możliwością proaktywnego stawienia czoła wyzwaniom, które przed nami stoją. Cieszę się, że będę mógł powitać ekspertów z całej Europy i usłyszeć ich szczere opinie na temat sposobów dalszego ulepszania naszych systemów” – powiedział Cormac Keenan, Head Trust and Safety, TikTok.

Ze względu na ograniczenia COVID-19 Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności obecnie działa wirtualnie, ale w 2022 roku planowane jest otwarcie jego siedziby w Irlandii.

TikTok

TikTok jest czołową platformą dla krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie i wzbogacanie życia ludzi poprzez oferowanie im miejsca do twórczej ekspresji i wymiany doświadczeń, które są prawdziwe, radosne i pozytywne. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio https://www.tiktok.com/pl/

Comments

comments

18
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...