TikTok publikuje globalny Raport Egzekwowania Zasad Społeczności

Informacja Prasowa - 30.06.2021
38

TikTok publikuje globalny Raport Egzekwowania Zasad Społeczności

TikTok publikuje globalny Raport Egzekwowania Zasad Społeczności: 62 miliony filmów usuniętych z platformy globalnie. 91% z nich, zanim jeszcze zostało zgłoszonych przez użytkowników.

– Zapewnianie bezpieczeństwa społeczności TikToka to najwyższy priorytet platformy, która na bieżąco monitoruje charakter publikowanych treści. Platforma opublikowała Raport Egzekwowania Zasad Społeczności, w którym przedstawia swoje działania podjęte w pierwszym kwartale 2021 roku, mające chronić jej społeczność przed szkodliwymi i fałszywymi treściami.

  • Prawie 62 miliony materiałów wideo zostało usuniętych globalnie w pierwszym kwartale 2021 r. za naruszenie Zasad Społeczności lub Warunków Korzystania z Serwisu, co stanowi mniej niż 1% wszystkich przesłanych materiałów wideo.
  • 91,2% zostało usuniętych zanim zostały zgłoszone, 81,8% zostało usuniętych zanim ktokolwiek je wyświetlił, a 93,1% zostało usuniętych w ciągu 24 godzin od ich zamieszczenia.
  • Ponad 11 milionów kont zostało usuniętych za naruszenie Zasad Społeczności TikToka. W tym ponad 7,3 milionów kont podejrzanych o to, że ich właściciele byli w wieku poniżej 13 lat.
  • Ponad 1,9 miliony reklam zostało odrzuconych z powodu naruszenia zasad
    i wytycznych dotyczących reklam.

TikTok tworzy bezpieczną przestrzeń dla swojej społeczności

Priorytetem TikToka jest tworzenie bezpiecznego otoczenia, dlatego platforma dokłada starań, by usuwać konta i treści, które naruszają Zasady Społeczności. W pierwszym kwartale 2021 roku z tej przyczyny na świecie zostało usuniętych prawie 62 miliony filmów, co stanowi mniej niż 1% wszystkich materiałów video przesłanych na TikToka. 91,2% usunięto zanim zostały one zgłoszone, 81,8% zanim ktokolwiek je obejrzał, a 93,1% zostało usuniętych w ciągu 24 godzin od ich opublikowania.

TikTok monitoruje nie tylko organiczne treści naruszające Zasady Społeczności, lecz również konta osób prywatnych i reklamodawców je udostępniających. Jak wskazuje raport, platforma w ciągu trzech miesięcy odrzuciła ponad 1,9 milionów reklam.

Opublikowany właśnie Raport Egzekwowania Zasad Społeczności jest kolejnym sprawozdaniem, w którym platforma pokazuje wysiłek jaki podejmuje w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników na platformie. Jest to pierwszy kwartalny raport opublikowany przez platformę, wcześniejsze odnosiły się do półrocznych okresów.

Bezpieczeństwo młodszych użytkowników

TikToku chce tworzyć otoczenie odpowiednie dla młodzieży w różnym wieku, dlatego opracowuje wytyczne i narzędzia sprzyjające pozytywnym doświadczeniom na platformie, dostosowanym do wieku użytkowników. W styczniu 2021 r. TikTok wprowadził nowe domyślne ustawienia prywatności dla nastolatków. Konta 13-15 latków zostały ustawione jako „prywatne”, pobieranie przez nich filmów wideo oraz kontaktowanie się z nimi poprzez komentarze, Duet i Stitch zostały ograniczone. Dla użytkowników w wieku 16-17 lat Duet i Stitch są ustawione jako „Friends” (przyjaciele), zaś ustawienie domyślne zezwoleń na pobieranie filmów jako Wyłączone (Off).

TikTok zachęca rodziców i opiekunów do rozmów z nastolatkami na temat ich bezpieczeństwa w sieci, dając im potrzebne narzędzia i zasoby. Usługa Family Pairing pozwala rodzicom połączyć własne konto TikToka z kontami ich nastolatków, aby umożliwić stosowanie rozmaitych ustawień treści i prywatności.

Walka z dezinformacją

TikTok wykrywa, usuwa lub ogranicza wprowadzające w błąd informacje. W tym celu platforma jest partnerem 11 organizacji akredytowanych przy Międzynarodowej Sieci Sprawdzania Faktów i wspiera sprawdzanie faktów w 21 językach i na 57 rynkach. W ciągu pierwszego kwartału bieżącego roku TikTok wprowadził funkcję ograniczenia rozpowszechniania niesprawdzonych treści. Jeśli wiarygodność informacji jest wątpliwa lub nie można jej potwierdzić, ta funkcja informuje odbiorców, że obserwowane przez nich treści mogą być niesprawdzone, aby zapobiegać ich dalszemu rozpowszechnianiu.

TikTok kontynuuje współpracę z ekspertami ds. zdrowia publicznego, aby zapewnić swojej społeczności bezpieczeństwo i informacje na temat COVID-19 i szczepionek. TikTok udostępnia informacje dotyczące zdrowia publicznego w ramach swojej platformy, aby przeciwdziałać dezinformacji. W ramach tych działań:

  • centrum informacyjne COVID-19 TikToka zostało odwiedzone ponad 1,5 miliarda razy,
  • banery kierujące użytkowników do centrum informacyjnego zostały dodane do ponad miliona filmów i wyświetlone 11 miliardów razy,
  • ogłoszenia służb publicznych z hashtagami kierującymi użytkowników do źródeł WHO i lokalnych organizacji zdrowia publicznego zostały obejrzane ponad 19 miliardów razy,
  • usunięto ponad 30 000 filmów wideo rozpowszechniających błędne informacje na temat COVID-19.

Szerzenie uprzejmości na platformie

W pierwszej połowie roku TikTok uruchomił nową funkcję dla twórców, która pomaga w łatwiejszym zarządzaniu interakcjami pod publikowanymi treściami. Twórcy zyskali możliwość usuwania wielu komentarzy jednocześnie lub zgłaszania ich za potencjalne naruszenie Zasad Społeczności TikToka. Konta, z których publikowane są zastraszające innych użytkowników negatywne komentarze, mogą zostać masowo zablokowane. Dla TikToka priorytetem jest stworzenie zintegrowanej, kreatywnej, a przede wszystkim bezpiecznej społeczności.

O raporcie

Raport Egzekwowania Zasad Społeczności TikToka to zestawienia prezentujące ilość i charakter treści usuwanych za naruszenie Zasad Społeczności platformy. Raport odnosi się do pierwszych trzech miesięcy 2021 roku (1 stycznia – 31 marca). Cały Raport dostępny jest pod linkiem.

Comments

comments

38
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...