TikTok aktualizuje Zasady Społeczności

Jerzy Ciszewski - 22.03.2023
209

Nowe Zasady Społeczności ułatwią zrozumienie, jakie materiały mogą być publikowane na platformie

Nowe Zasady Społeczności ułatwią zrozumienie, jakie materiały mogą być publikowane na platformie, usprawnią pracę moderatorów treści oraz zwiększą bezpieczeństwo użytkowników na całym świecie.

Zasady Społeczności stanowią podstawę do podejmowania decyzji dotyczących sposobu moderowania treści. Działania te obejmują poszanowanie ludzkiej godności, respektowanie praw człowieka, prawa międzynarodowego oraz pozwalają na zachowanie równowagi między wolnością słowa a zapobieganiem rozprzestrzenianiu szkodliwych treści.
Kompleksowa aktualizacja Zasad została poprzedzona konsultacjami z ponad 100 organizacjami na całym świecie oraz społecznością TikToka. Ich wkład pomógł w identyfikacji nowych zagrożeń.  
Najważniejsze zmiany to:
  • Zmiana w podejściu do treści tworzonych lub modyfikowanych przez sztuczną inteligencję.
  • Zaktualizowanie zasad chroniących przed mową nienawiści.
  • Uszczegółowienie działań moderatorów w zakresie ochrony integralności obywatelskiej i wyborczej, w tym podejścia do kont rządowych, polityków i partii politycznych.
Nowe Zasady Społeczności wejdą w życie 21 kwietnia 2023 roku. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną przeprowadzone dodatkowe szkolenia dla moderatorów TikToka, które pomogą im w skutecznym egzekwowaniu zaktualizowanych standardów.
Nowe wytyczne zostały zebrane w jednym miejscu, aby każdy zainteresowany miał do nich łatwy dostęp. Informacje zostały uporządkowane według działów tematycznych zgodnie ze schematem: krótkie wyjaśnienie co jest niedozwolone, definicje i zakres działań w ramach kategorii.
Moderacja treści TikToka opiera się na czterech filarach:
  • Usuwaniu treści naruszających regulamin aplikacji.
  • Ograniczeniach wiekowych w dostępie do treści przeznaczonych dla pełnoletnich (przy jednoczesnym zachowaniu zgodności materiałów z Zasadami Społeczności).
  • Prezentowaniu w sekcji „Dla Ciebie” wyłącznie treści odpowiednich dla szerszej publiczności.
  • Udostępnianiu społeczności TikToka narzędzi informacyjnych i zasobów, które pozwalają sprawować kontrolę nad tym, jakie treści chcą oglądać w aplikacji.
Najnowsza aktualizacja Zasad Społeczności rozszerza strategię egzekwowania zasad obowiązujących na platformie poprzez:
  • Dostarczanie informacji na temat działań, które TikTok podejmuje wobec kont naruszających Zasady Społeczności i użytkowników, którzy zakładają nowe konta w celu omijania przepisów.
  • Objaśnianie kwestii związanych z interesem publicznym, który moderatorzy TikToka biorą pod uwagę w procesie egzekwowania Zasad Społeczności.
  • Przekazywanie szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób TikTok wykorzystuje narzędzia takie jak: etykiety informacyjne, ostrzeżenia oraz funkcje, które wymagają od użytkowników wyrażenia zgody na wyświetlenie potencjalnie wrażliwej treści.
Aktualizacja Zasad Społeczności to kolejny krok podejmowany w celu zapewnienia większej transparentności obowiązujących przepisów i sposobów ich egzekwowania. Zagwarantowanie bezpieczeństwa online to poważne wyzwanie, dlatego TikTok dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom i zewnętrznym ekspertom, którzy pomagają rozwijać zasady społeczności i być o krok przed pojawiającymi się zagrożeniami.
Poczucie bezpieczeństwa w wirtualnym świecie jest kluczowe dla rozwijania wyobraźni i pobudzania kreatywności. TikTok kontynuuje prace nad budowaniem bezpiecznej, inkluzywnej i autentycznej przestrzeni, w której użytkownicy z całego świata mogą tworzyć, odkrywać i nawiązywać znajomości.
Zasady Społeczności można znaleźć TUTAJ.

Comments

comments

209
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...