Tik Tok – co to za aplikacja ?

Redakcja PR - 27.05.2019
224

Tik Tok - co to za aplikacja ?

TikTok (w Chinach jako Douyun) – aplikacja mobilna umożliwiająca tworzenie i udostępnianie bardzo krótkich materiałów wideo. Została utworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance, we wrześniu 2016. Dostępna w ponad 75 wersjach językowych, w 150 krajach świata. W czerwcu 2018 miała łącznie ponad 500 milionów użytkowników.

Główna funkcjonalność aplikacji polega na możliwości wysyłania bardzo krótkich (do 15 sek.) materiałów wideo, w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych.

We wrześniu 2017 przedsiębiorstwo ByteDance, właściciel TikTok, wykupiło za 1 miliard USD popularną w Europie i Stanach Zjednoczonych konkurencyjną aplikację musical.ly.

W debacie publicznej prowadzonej w niektórych krajach (m.in. Chinach i Indiach) wyrażane są opinie, wedle których aplikacja przyczynia się do upowszechniania treści bezprawnych, jak np. pornografia. Dostęp do TikTok został zablokowany w Indonezji (w lipcu 2018), Bangladeszu (w listopadzie 2018) oraz Indiach (w kwietniu 2019)

*****

Przypomnijmy, że niedawno, Rząd Indonezji zdecydował się na współpracę z Tik Tok w ramach promowania turystyki w tym rejonie świata. Multikino również reklamuje się przy użyciu tej aplikacji.

Pierwsza na świecie kampania TikTok, promująca konkretne państwo

Multikino promuje się w aplikacji TikTok

Comments

comments

224
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...