„The Guardian” zarzuca brytyjskiemu MSZ „wspieranie autorytarnego rządu”

Redakcja PR - 24.07.2017
166

Echa po wizycie pary książęcej w Polsce nie milkną, "The Guardian" zarzuca brytyjskiemu MSZ "wspieranie autorytarnego rządu"

Po wizycie Williama i Kate w Polsce „The Guardian” zarzuca parze książęcej ocieplanie wizerunku naszego kraju. Na łamach gazety pojawił się artykuł, w którym zarzucono Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz następcom tronu, odwracanie uwagi od problemu podążania Polski „w kierunku autorytaryzmu”.

W ostatnim czasie William i Kate wraz z potomstwem odwiedzili nasz kraj, o czym głośno było w mediach zarówno w Polsce jak i za granicą. Wśród dziennikarzy, można było usłyszeć głosy sprzeciwu wobec wizyty. Dziennikarka Tge Guardian, Kate Maltby w artykule zatytułowanym „William i Kate dali się wciągnąć w popieranie brzydkiego, polskiego nacjonalizmu” krytykuje członków rodziny królewskiej za wizytę nad Wisłą.

Nie trzeba być na bieżąco z rozwojem sytuacji politycznej w Polsce, żeby się zorientować, że para książęca musiała w tym tygodniu wymieniać uściski rąk z bardzo niesympatycznymi ludźmi. Rządzący Polską od dwóch lat PiS spycha ten kraj w kierunku autorytaryzmu” – napisała w swoim artykule Maltby.

Dziennikarka skrytykowała również brytyjskie MSZ za to, że dopuściło do tej wizyty. Maltby uważa, iż książęca para nie powinna odwiedzać naszego kraju w obecnej sytuacji. Argumentowała to polityką prowadzoną przez PiS.

Na kontrowersyjny artykuł zareagował Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki pisząc list do tygodnika.

Szanuję prawo każdego do wypowiadania własnej opinii, ale nie mogę zaakceptować, kiedy ktoś posługuje się historycznymi przeinaczeniami i dowolnie interpretuje fakty, aby udowodnić tezy, które nie są prawdziwe.

Na podstawie: TheGuardian.com, Press.pl

Comments

comments

166
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...