„Thank you, USA”

Jerzy Ciszewski - 28.09.2022
36

Radosław Sikorski, napisał krótkiego twetta ...

Radoław Sikorski zbyt długo jest w polityce i jest zbyt inteligentny i doświadczony aby nie przewidzieć jaką reakcję wywoła jego wpis na twitterze dotyczący gazociągów Nord Stream I i Nord Stream II. Ni mniej ni więcej  napisał  „Thank you, USA” na tle zdjęcia z kipiącym od wydobywającego się gazu, morza Bałtyckiego.

Bardzo wiele osób w mediach społecznościowych i nie tylko, komentuje to wydarzenie, zatem nie jest, jakimkolwiek zarzutem, iż również Sikorski zajął stanowisko w tej sprawie.

Jednak sam wpis, moim skromnym zdaniem nie do końca był przemyślany, a może jest przemyślany, tylko ja nie chwyciłem jego istoty.

To co jest w nim najbardziej niebezpieczne i jednocześnie nośne to możliwości interpretacyjne. Jak również prowokacyjny charakter. Gdzie każdy, może ową treść , idealnie dopasować do swoich komunikacyjnych potrzeb.

Pierwszą i podstawową korzyść, odnoszą Rosjanie, z czego oczywiście, skrzętnie już  korzystają. … bo osoba autora; bo możliwość dopasowania do obowiązujących tez propagandowych o wrednej Polsce, zachodzie i Ameryce. Dostali w prezencie materiał, który będzie bezwzględnie „mielony”, „wałkowany”, „wykorzystywany” na naszą wspólną niekorzyść.

Z pewnością korzyści nie odnosi, środowisko polityczne Radosława Sikorskiego. Komentarze, oponentów politycznych, różnorakich komentatorów, do jego twitta, są bezlitosne. Oczywistym jest, że przy okazji rzucają się cieniem i przylepiają do całej opozycji z Platformą Obywtaelką na czele.

Ameryka ? Może ten twitt, to  jakaś nader wyrafinowana gra dyplomatyczno–medialna, kto wie ?  Wydaje się jednak, że gdyby tylko Amerykanie chcieli, znaleźli by, dużo bardziej aksamitną, skuteczną i bezpieczniejszą „linię telefoniczną” profil Sikorskiego na twitterze.

Czy ma z tego korzyść Sikorski ? Ma i nie ma.

– Ma. Choć nazwałbym ją nader iluzoryczną, bowiem jest  cytowany na całym świecie.

– Nie ma żadnej. Skierował na siebie niechęć i złość wielu ludzi, organizacji i środowisk.

Jak na samym początku napisałem – mam Radosława Sikorskiego za bardzo inteligentnego i doświadczonego polityka. Zaprawionego w bojach – również tych prawdziwych. Kłania się Afganistan. Więc tym bardziej tego nie rozumiem …

Dzisiejsza komunikacja polityczna opiera się głównie na generowaniu kontrowersji. Oczywiście słowo – kontrowersja i tak jest dość delikatnym określeniem nurtów i trendów jaki od wielu ostatnich lat, obowiązuje podczas wymiany argumentów, pomiędzy politycznymi oponentami. Ci czychają na każdy, najmniejszy, jakikolwiek  błąd rywala, który można obrócić przeciwko niemu, aby skutecznie go  oczernić.   Tym większa radość, gdy przeciwnik sam, w świetle reflektrów, wystawia się na talerzu gotowy do skonsumowania …

Jak dziś – środa, 28.09.2020 – donoszą media, potrzeba wielu tygodni aby ustalić dokłądna przyczyna wybuchów jakie miały miejsce na/w/w okolicy wzmiankowanych rurociągów. Być może uda się wykryć sprawców, być może nie. Z pewnością będziemy poddawani różnorakim propagandom. I na to musimy być gotowi

jerzy ciszewski

Comments

comments

36
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...