Tesco ma kłopoty- chwilowa zadyszka czy poważny kryzys?

Redakcja PR - 17.07.2017
270

Tesco ma kłopoty- chwilowa zadyszka czy poważny kryzys?

Jak podaje Rzeczpospolita, brytyjska sieć supermarketów Tesco ma kłopoty w naszym kraju. Problemy jakie napotkała sieć są niestety wielowymiarowe.

Przede wszystkim w ostatnim czasie na rynku niegdyś dominujące supermarkety mają obecnie problem z przychodami. Spadek obrotów zanotowały wszystkie sieci. W prawdzie Tesco na tej płaszczyźnie zanotował niewielki przychód w tym roku, jednak te doniesienia dotyczyły oddziałów w Czechach i na Słowacji. Polska została pominięta w komunikacie zarządu sieci, jednak śmiemy twierdzić, że jeżeli w naszym kraju Tesco osiągało by przychody to oddział Polski byłby również wymieniony w tym dokumencie.

Kolejnym problemem Tesco jest utrata dobrych i doświadczonych pracowników. W ostatnim czasie decyzję o odejściu ogłosił Piotr Korek – kierował on działem ekspansji i rozwoju, z Tesco był związany  od 1994 roku. Wcześniej, bo 2015 z Tesco pożegnał się Ryszard Tomaszewski pełniący stanowisko prezesa. Zrezygnowała również wiceprezes Anna Grabowska, członek zarządu, Czesław Grzesiak oraz dyrektor zarządzający Adam Manikowski.

Najlepszym wyznacznikiem kondycji firmy jest fakt, że w 2016 roku firma zamknęła 11 sklepów i zmniejszyła powierzchnię o około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Nie wiadomo w jaki sposób przełoży się to na redukcję etatów.

Na podstawie Rzeczpospolita 

Comments

comments

270
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...