TenderHut: Jak angażować pracowników w świecie technologii?

Informacja Prasowa - 29.10.2019
79

TenderHut: Jak angażować pracowników w świecie technologii?

87% polskich pracowników nie angażuje się w pracę, a 14% wręcz sabotuje swoje miejsce pracy[i]. Dane te – w gospodarce opartej na usługach – budują niepokojący obraz dla właścicieli firm. Jak angażować pracowników, w szczególności pokolenia milenialsów i ich następców wychowanych w świecie technologii? Na to pytanie odpowiada najnowszy projekt wspierany przez technologiczną grupę TenderHut.

W wyniku połączenia wiedzy z zakresu psychologii motywacji oraz zaplecza technologicznego polskiego lidera IT rozwijany będzie projekt Grow Uperion, czyli innowacyjna platforma do edukacji, rozwoju i motywacji pracowników. Nowa spółka w grupie kapitałowej TenderHut to kolejny start-up nastawiony na poprawę jakości pracy. Tym razem firma zajmie się wzmacnianiem motywacji i rozwojem pracowników.

Motywacja wewnętrzna

Angażowanie pracowników stanowi ogromne wyzwanie dla firm. Dostęp do najnowszych zdobyczy technologii i nastawienie na realizację celów osobistych, to kwintesencja nowego podejścia do miejsca pracy kolejnych generacji pracowników. Sprostanie tym oczekiwaniom i wytworzenie pozytywnej atmosfery pracy to dziś jedno z podstawowych zadań nowoczesnych organizacji. Grow Uperion to pierwsza platforma technologiczna w obszarze People, która pozwala na wizualizację poziomu zaangażowania pracowników, ich rozwoju kompetencji czy krótko- i długoterminowych celów zarówno w skali mikro (zespół), jak i makro (regiony, kraje). – Obecne na rynku pracy pokolenie Y i goniące ich pokolenia Z mają dużą potrzebę samorealizacji. Benefity pracownicze traktują jako normalny element pracy, niestanowiący dla nich motywacji do działania. Niestety klasyczny już zestaw typu siłownia, opieka medyczna, darmowe owoce i pokoje gier nie zwiększają zaangażowania pracowników. Niezależnie od pokolenia każdy z nas jest podatny na te same mechanizmy psychologiczne, których źródła możemy upatrywać wręcz na poziomie biologii mózgu człowieka. W Grow Uperion postanowiliśmy skorzystać z tych uniwersalnych mechanizmów dodając do nich współczesną wiedzę o najbardziej ekscytujących formach podawania treści, edukowania czy motywowania do zwiększonego wysiłku, atencji. Dzięki temu stworzyliśmy miękkie narzędzie, które pozwala dochodzić do twardych rezultatów. Na poziomie wizualizacji zastosowaliśmy czytelną w każdej kulturze symbolikę rosnącego obiektu, np. drzewa, czyli kompetencji, zadań, celów, które należy pielęgnować tak jak roślinę – tłumaczy Małgorzata Celarek, pomysłodawczyni i CEO Grow Uperion, spółki wchodzącej w skład grupy TenderHut. – Choć jako start-up istniejemy na rynku dopiero 6 miesięcy, to mamy już na koncie wdrożenie w firmach Unilever i w Mondelez. Mam za sobą ponad 50 spotkań z liderami rynku korporacyjnego w Polsce i regionie CEE. Niemal wszyscy moi rozmówcy dostrzegają fakt, że Grow Uperion, jak mało które podejście w sektorze People, adresuje kluczowe wyzwania w obszarze zaangażowania i motywowania pracowników. – dodaje Celarek.

Start-up z zapleczem

Zaangażowanie w projekt Grupy Kapitałowej TenderHut jest elementem strategii firmy polegającej na rozwoju własnych produktów przeznaczonych dla klientów korporacyjnych. Grupa znana jest z nieszablonowego podejścia i skuteczności w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jednym z wcześniejszych przykładów angażowania się spółki w projekty mające pomagać pracownikom w ich środowisku pracy jest przykład systemu do zarządzania przestrzenią biurową Zonifero oraz implementacja gogli rozszerzonej rzeczywistości HoloLens na potrzeby laboratoriów badawczych – Holo4Labs. – W świecie technologii czas stanowi klucz do sukcesu, dlatego obiecujące i pełne pasji projekty takie jak Grow Uperion rozwijamy w ramach Grupy dając im dużą autonomię oraz mentoring z ramienia całej organizacji. Takie działanie przekłada się na szybki rozwój projektów i ich kolejne iteracje. Nowa spółka rozwiązuje realny problem, z którym także ja jako pracodawca sam się zderzyłem, dlatego uważam, że koncepcja wsparta naszą technologią i doświadczeniem osiągnie błyskawiczny sukces – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu GK TenderHut.

Hodowcy wirtualnych drzew

Idea pozytywnego wzmacniania pracowników, poprzez „hodowanie” własnego drzewa pielęgnowanego dzięki rozwojowi kompetencji i osiąganiu celów, może być także wykorzystywana do wzmacniania kultury współpracy pomiędzy poszczególnymi pracownikami, czego nie adresują klasyczne platformy grywalizacyjne. – Dzięki zobrazowaniu realnych KPI i wyników w postaci drzewa i umieszczeniu ich w wirtualnym lesie, każdy może zobaczyć jak jego praca i zaangażowanie wyglądają na tle innych pracowników– tłumaczy Celarek. System wykorzystując mechanizmy marketing automation motywuje poszczególnych pracowników do realizacji celów, a co za tym idzie zwiększa efektywność pracy. – Co ciekawe pracownicy traktują pielęgnację swojego drzewa, jako dobrą zabawę i realnie angażują się w jego hodowlę. Nikt nie chce, by jego drzewko uschło. To właśnie motywacja wewnętrzna, o której mówiłam i dzięki takiemu podejściu pracownik ma poczucie wpływu na rozwój swojej kariery, szybko otrzymuje informacje zwrotne oraz jest doceniany nawet za mniejsze działania – dodaje Celarek. Platforma wpływa także na zaangażowanie całych zespołów. Pracownicy, którzy widzą, że drzewo kolegi rośnie wolniej od ich, starają się go wspierać i pomagać mu w rozwoju, tak aby ich wspólny las dobrze wyglądał na tle innych. To niezwykle pozytywny efekt, który przez grywalizacje adresowaną do społeczników pozwala wspierać innych pracowników w ich codziennych zmaganiach. Korzystanie z platformy nie angażuje nadmiernie pracownika, ponieważ pielęgnacja drzewa zajmuje ok 5-7 min tygodniowo.

Innowacyjne podejście do zagadnień związanych z motywacją pracy oparte o wiedzę psychologiczną oraz rozwiązania technologiczne stanowią przyszłość w nowoczesnych środowiskach pracy, gdzie kluczowe jest zaangażowanie pracowników i ich kreatywność w rozwiązywaniu problemów. Start-up Grow Uperion to projekt, który rozwiązuje realne problemy pracodawców zaspokajając potrzeby pracowników związane z otrzymywaniem informacji zwrotnej, docenieniem w miejscu pracy i potrzebą posiadania prostych i czytelnych narzędzi digital z „ludzką” twarzą.

[i][i]Randstat, Monitor Rynku Pracy, kwiecień 2019 r.

Comments

comments

79
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...