„Ten ostatni challenge”

Informacja Prasowa - 20.04.2022
12

Film dokumentalny o reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej wyprodukowany przez Betclic i F25 już online.

15 kwietnia ruszyła premiera filmu dokumentalnego ,,Ten ostatni Challange”.  Film dostępny jest na kanale youtube Betclic Polska. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Mateusz Czuchnowski, za produkcję F25 Production House.

Po przegranym ćwierćfinale na igrzyskach olimpijskich w Tokio polską kadrę czekał kolejny turniej, tym razem na boiskach w Polsce. Wszyscy wiedzieli, że będzie to bardzo duże wyzwanie dla naszej kadry, wszyscy wiedzieli, że oczekiwania w Polsce są bardzo duże, wszyscy się spodziewali, że będzie to ostatni turniej naszego trenera Vitala Heynena, dlatego też presja była ogromna. Film przybliża widzom jak z perspektywy siatkarzy i trenera  wyglądały Mistrzostwa Europy, pokazuje nigdy niepublikowane materiały z szatni, treningu i odpraw przedmeczowych. Ekipa towarzyszyła reprezentacji Polski przez prawie trzy tygodnie w Gdańsku, Krakowie i Katowicach.

Film jest sprawną opowieścią bazującą na trzech ostatnich meczach fazy pucharowej Turnieju. Narracja skupia się na kapitanie Michale Kubiaku oraz na trenerze Vitalu Heynenie.

Jak pracę nad filmem komentują jego twórcy:

Wycieczka za kulisy ostatniego turnieju wspaniałego pokolenia polskich siatkarzy jest ukłonem nie tylko w stronę kibiców, ale i samych sportowców, których z dumą sponsorujemy w ostatnich latach. Film pokazuje, ile pasji i ciężkiej pracy kryje się za sukcesami naszej utytułowanej reprezentacji siatkówki. Ekskluzywne i nigdy wcześniej niepublikowane materiały pomagają dostrzec emocje i więź, jakie towarzyszyły całej drużynie w trakcie ich ostatniego challange’u.

Jako Betclic chcemy przybliżać sportowe wartości naszym klientom, nie zapominając przy tym, że w rywalizacji ogromnie ważna jest też rozrywka. Z takim założeniem realizowaliśmy nasz film i jesteśmy dumni z jego końcowego efektu, oraz z postawy naszych sportowców i wszystkich zaangażowanych w produkcję osób – Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Betclic Polska

Mateusz Czuchnowski, reżyser, autor zdjęć oraz scenariusza powiedział: 

– Inspiracje do filmu płynęły z tradycji polskiej szkoły dokumentu i od początku pracowaliśmy nad tym, żeby jak najbardziej ukryć siebie, a uwidocznić proces. Proces, który był już w założeniu niezwykły – bo był to pierwszy turniej po olimpiadzie, a zarazem ostatni dla trenera i niektórych zawodników. Chcieliśmy pokazać piękno relacji pomiędzy trenerem, a zawodnikami, zaangażowanie w sport. Turniej też pokazał w niezwykły sposób i jedność zespołu i niezwykłą pracę trenera wraz ze sztabem.

Marcin Dworucha, producent wykonawczy, producent kreatywny dodał: 

Podczas trzech tygodni pracy nasza ekipa musiała być niewidzialna dla drużyny i trenera, musieliśmy bardzo szybko zbudować relację, aby zawodnicy zachowywali się przed kamerą naturalnie, udało się to osiągnąć, co widać na ekranie. Tematyka filmów sportowych jest bardzo nam bliska, mamy wiele takich projektów w portfolio i chcemy dalej obracać się w tym obszarze i je produkować. W takich projektach zmienia się trochę rola producenta, z wykonawczego trzeba płynnie przechodzić do roli producenta kreatywnego, co jest super wyzwaniem i co bardzo lubię robić.

Ela Poznar, managerka drużyny uzupełniła poprzednie wypowiedzi:

– Współpraca z ekipą filmową ułożyła się super, mimo niełatwego początku. Mateusz i jego zespół wykazali się wyczuciem, nie chcieli ingerować w życie naszej drużyny, za to bardzo chcieli ją poznać i to się udało. Film pokazuje wiele momentów, których nikt z zewnątrz nie widuje, emocje pozaboiskowe, do których po zakończeniu transmisji z meczu mają dostęp tylko nieliczni. Te mistrzostwa Europy były ostatnimi dla tej drużyny i  „Ten ostatni challenge” w pewien sposób zamyka spory rozdział w historii polskiej siatkówki. Widzowie mogą zajrzeć za kulisy tego niełatwego turnieju, kończącego jeszcze trudniejszy sezon olimpijski i choć trochę poczuć to co czuli zawodnicy i sztab na co dzień.

Producent: Betclick

Zespół Betclic: Bartłomiej Płoskonka, Francisco Faria, Dawid Dulnik, Michał Fijałkowski, Maciej Czupryna, Dominik Mataniak

Producent wykonawczy: Marcin Dworucha / F25

Reżyseria i zdjęcia: Mateusz Czuchnowski

Scenariusz: Mateusz Czuchnowski

Kierownik produkcji: Kinga Borowa / F25

2nd unit: Jakub Wójcik

Muzyka: Mateusz Głowacki, Argatu’

Montaż: Agnieszka Mikulska

Korekcja barwna: Joanna Skórka

Dźwięk na planie: Mateusz Głowacki

Asystent montażu: Filip Stanisławski

Ostrzyciel/Asystent kamery: Mateusz Hernik, Kacper Gawron, Marcin Gołąb, Krystian Dąbek

Koordynator postprodukcji: Kinga Borowa, Ewa Szulgacz / F25

Postprodukcja dźwięku: Mateusz Głowacki

Online: Michał Paweł Stocki / F25

Projekt plakatu: Piotr Gaudasiński / F25

Oprawa graficzna: Marta Koch

Napisy: Agnieszka Burnus

 

Comments

comments

12
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...