Tańcz. Przekaż datek. Nominuj. – nowa świąteczna akcja TK Maxx dla Akademii Przyszłości 

Informacja Prasowa - 16.12.2021
293

Tańcz. Przekaż datek. Nominuj. – nowa świąteczna akcja TK Maxx dla Akademii Przyszłości 

Tańcz. Przekaż datek. Nominuj. – nowa świąteczna akcja TK Maxx dla Akademii Przyszłości 

Zatańcz w dobrej sprawie

TK Maxx wystartował w czterech europejskich krajach ze świąteczną promocją “Tańcz. Przekaż datek. Nominuj.” na rzecz wybranych organizacji charytatywnych. Jednym z programów włączonych w akcję jest Akademia Przyszłości realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz rozwoju nowego projektu Akademii Przyszłości skierowanego do dzieci w małych miastach i wsiach.

 Ponad 500 uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami otrzyma wsparcie w formie warsztatów, narzędzi oraz webinarów wspierających rozwój asertywności, samoakceptacji i odkrywanie własnego potencjału. TK Maxx zdecydował się na wsparcie tej inicjatywy, angażując w nią swoich klientów.

Klienci chcący wziąć udział w akcji są zachęcani do nagrania specjalnego układu tanecznego do utworu Lachy Doley „Those Boots“, udostępnienia go w swoich kanałach social media oraz oznaczenia video hashtagiem akcji #ŚwiętaNaMaxxa oraz @tkmaxxpl. Drugim krokiem jest wpłata donacji na Akademię Przyszłości i zaproszenie do akcji znajomych, aby skala pomocy była jak największa. TK Maxx podwoi wpłaty na Akademię zebrane w ramach akcji do kwoty 257 tys. zł.

Szczegóły dotyczące akcji i sposobu zaangażowania dostępne są na specjalnym landing page: www.tkmaxx.pl/aktualnosci/swiatecznaakcjacharytatywna, a donacji, która wspiera akcję można dokonać na stronie Akademii Przyszłości:

https://akademiaprzyszlosci.org.pl/wplacam?partner=tkmaxxk lub za pomocą przelewu Blik na numer telefonu (+48) 783 430 063.

Nowe wyzwania, nowy projekt 

Od 2014 roku TK Maxx zebrał na rzecz Akademii Przyszłości ponad trzy miliony złotych. Nowy projekt jest wspólną inicjatywą w obrębie tego partnerstwa i kolejnym etapem rozwoju Akademii, która jest jednym z największych programów społecznych w Polsce, wspierającym dzieci z niskim poczuciem własnej wartości i zaniżoną samooceną. Dzięki wsparciu TK Maxx Akademia będzie mogła objąć swoim działaniem jeszcze większą grupę dzieci.

Przedstawiciele Stowarzyszenia WIOSNA podkreślają, zwłaszcza z perspektywy niedawnych doświadczeń zdalnej nauki, potrzebę wzmocnienia dzieci w pozytywnym postrzeganiu i akceptacji siebie, rozwoju asertywności oraz rozwijania w nich większej odporności na niepowodzenia. Potrzeby poczucia bezpieczeństwa, własnej wartości i akceptacji są w obecnych czasach fundamentalne. Wartości te wspiera TK Maxx.

W celu dotarcia do dzieci z mniejszych miast i wsi, Stowarzyszenie WIOSNA wprowadzi metodologię Akademii Przyszłości do klas poprzez współpracę z nauczycielami i rodzicami. Prace nad założeniami programu i jego agendą już ruszyły.

Partnerstwo w trosce o przyszłość dzieci 

Firma TK Maxx jest strategicznym partnerem Akademii od 2014 roku. W tym okresie realizowała szereg działań pozwalających zebrać donacje – wśród nich były m.in. zbiórki przykasowe, sprzedaż limitowanych produktów charytatywnych na rzecz Akademii czy aktywacje online.

Dzięki wsparciu finansowemu TK Maxx, Akademia Przyszłości może rozwijać swój program, włączać do niego dzieci w całej Polsce, rekrutować i szkolić Wolontariuszy, zapewniać im narzędzia niezbędne do wykonywania zadań.

– Z TK Maxx łączy nas troska o przyszłość dzieci i wiara w potencjał każdego z nich. Stawiamy na te same wartości: otwartość i kreatywność. Razem patrzymy w przyszłość, chcemy, żeby każde z dzieci wchodziło w nią z podniesioną głową. Co dla nas ważne – TK Maxx jest partnerem, który jest bardzo aktywny i wnosi nowe inicjatywy do naszej współpracy. Nowy projekt rozwijający Akademię Przyszłości jest tego najlepszym przykładem. Szczegóły zaprezentujemy już na początku 2022 r. – powiedziała Dominika Langer-Gniłka, Wiceprezeska Stowarzyszenia WIOSNA i dyrektorka Działu Współpracy i Rozwoju.

Comments

comments

293
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...