Szyfrowanie i bezpieczne udostępnianie plików dla spółek giełdowych

Redakcja PR - 03.08.2017
178

Szyfrowanie i bezpieczne udostępnianie plików dla spółek giełdowych

Aplikacje szyfrujące dane mają dwa główne zadania. Muszą bezpiecznie przechowywać to, nad czym każdego dnia pracujemy na naszym sprzęcie. Dane te powinny jednak znajdować się nie tyko na komputerze, ale też w zabezpieczonym miejscu. Ponadto szyfrowanie powinno zapewniać bezpiecznie przesyłanie informacji do adresatów.

– W przypadku bardzo poufnych danych, jak np. raporty giełdowe, ma to kolosalne znaczenie – powiedział serwisowi eNewsroom Jakub Sierakowski, ekspert UseCrypt – Ich wyciek i wykorzystanie przez hakerów może mieć niebagatelne skutki. Obecna komunikacja mailowa nie jest wystarczająco bezpieczna.Wysyłając ważne załączniki do użytkownika końcowego, jako nadawca, nie wiemy, kto po drodze tę wiadomość przeczyta. Protokół przesyłania poczty działa w ten sposób, że maile wędrują przez kilka serwerów. Nie mamy jednak pewności przez jakie dokładnie i kto za nimi stoi. Aplikacje, które szyfrują pliki i udostępniają je w bezpieczny sposób dają pewność, że wysyłany przez nas mail trafi tylko do osoby, do której rzeczywiście chcemy go wysłać. W przypadku spółek giełdowych i przesyłania informacji poufnych ma to kolosalne znaczenie – dodał Sierakowski.

Zobacz całą wypowiedź na eNewsroom.pl

Comments

comments

178
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...