Szkolenia PR

Jerzy Ciszewski - 08.05.2018
15

Instrukcja obsługi biznesu – konsultacje, pomoc, doradztwo – Jerzy Ciszewski

W swoim życiu zawodowym zajmuję się m.in. szkoleniami medialnymi, doradztwem biznesowym, consultingiem. Mam bardzo duże doświadczenie biznesowe, pierwsze kroki w tych sprawach stawiałem jeszcze w szkole podstawowej, jak mówią znawcy – „w czasach słusznie minionych”.

W biznesie wygrywałem i przegrywałem. Potrafię jednak zbierać i kolekcjonować wnioski, budować „large picture”. Co jak wiem z praktyki, nie jest to powszechną umiejętnością. Dodatkowo bardzo dobrze wiem, że prowadzenie biznesu/firmy jest niezwykle trudnym zadaniem. Tak od strony klasycznych umiejętności menadżerskich jak również w zakresie zarządzania własnymi emocjami i psychiką. Bywa tak, że niepowodzeniem w prowadzeniu interesów nie jest sama istota danego biznesu czy też otoczenie rynkowe. Często bariery wzrostowe są w najbliższym otoczeniu wspierającym prowadzenie interesów. Owe bariery często również są w nas samych. Każdy człowiek ma w sobie jakieś ograniczenia – czasami zdaje sobie z nich sprawę czasami nie.

O prowadzeniu agencji public relations, która w istocie jest firmą usługową – wiem wszystko lub prawie wszystko. Czemu od czasu do czasu daje upust na moim portalu informacyjnym www.publicrelations.pl w cyklu „Szefie czy wiesz …”. W ramach prowadzenia agencji doznałem całego spektrum pozytywnych i negatywnych doświadczeń. Przyznaję, że przed nie rozumiałem tego ciągu zdarzeń. Dziś wiem, że te wszystkie wypadki – jak pilnik – szlifowały mój charakter, doświadczenie i wiedzę. Wielokrotnie upadałem; zawsze jednak się podnosiłem, albo przynajmniej starałem się podnieść.

„Od zawsze” starałem się jednak zrozumieć, technologię sukcesu oraz porażki. Działo się tak, ponieważ bardzo zależało mi na mojej firmie, chciałem ją dalej rozwijać, przy okazji samego siebie. Od samego początku zdawałem sobie sprawę, że to właśnie moja osoba jest jej największą szansą oraz największym zagrożeniem. Jeśli zatem zdecydujesz się wydać pieniądze na mnie, będziemy dyskutowali, słuchali siebie nawzajem, zadawali pytania – to może okazać się, że wniosę nowe spojrzenie do Twojego biznesu. Ujrzę w nim jakąś słabość, którą należy wyeliminować lub szansę, którą warto wykorzystać.

Jeśli chciałaby Pani (?) chciałby Pan (?) skorzystać z mojej ekspertyzy – jestem do dyspozycji.

Skontaktuj się: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

***

Jerzy Ciszewski
– przedsiębiorca, mentor, szkoleniowiec z ponad 25-letnim doświadczeniem
– pionier polskiego PRu, założyciel jednej z pierwszych agencji public relations „Ciszewski PR” (obecnie jako MSLGROUP)
– dziennikarz „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”
– pracował w Rządzie prof. Marka Belki jako Główny Doradca, podsekretrarz stanu, sekretarz stanu
– miłośnik sportu, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie
– specjalizuje się w marketingu politycznym, sportowym, sytuacjach kryzysowych, social mediach, działaniach restrukturyzacyjcnych

Comments

comments

15
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...