Sylwetki powstańców na Odeszli.pl – serwis upamiętni bohaterów w rocznicę Powstania Warszawskiego

Informacja Prasowa - 31.07.2021
20

Sylwetki powstańców na Odeszli.pl - serwis upamiętni bohaterów w rocznicę Powstania Warszawskiego

Sylwetki powstańców na Odeszli.pl – serwis upamiętni bohaterów w rocznicę Powstania Warszawskiego

 
W niedzielę, 1 sierpnia 2021 r. przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zryw ten w szczególny sposób upamiętni serwis „Gazety Wyborczej” Odeszli.pl, publikujący m.in. wspomnienia o zmarłych – na jego stronie głównej prezentowane będą sylwetki bohaterów Powstania Warszawskiego. Dodatkowo, w utworzonej specjalnie na tę okazję sekcji artykułowej „Powstanie‘44” pojawią się materiały przypominające tamte heroiczne dni.
Powstanie Warszawskie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 r., to jedno z najbardziej dramatycznych i brzemiennych w skutki wydarzeń w kilkusetletnich dziejach stolicy Polski. Choć było zaplanowane na zaledwie kilka dni, trwało ich 63. Do walki o wyzwolenie miasta stanęło 30 tysięcy żołnierzy warszawskiego okręgu Armii Krajowej, którzy przeciwko sobie mieli ponad dwudziestotysięczne zgrupowanie wojsk wroga. Otoczona, pozostawiona samej sobie stolica okupiła ten heroiczny zryw ogromnymi stratami. W walkach poległo prawie 20 tysięcy powstańców i około 150 tysięcy cywilów. Niemal pół miliona mieszkańców zostało wygnanych z miasta, które prawie w 85 proc. zostało zrównane z ziemią.
Odeszli.pl zamierza uczcić Powstanie Warszawskie – bezprecedensowy i największy w Europie akt oporu przeciwko nazistowskim okupantom – w szczególny sposób. W dniach 1 i 2 sierpnia 2021 r. na stronie głównej serwisu prezentowane będą sylwetki powstańców – bohaterów. Dodatkowo, w utworzonej specjalnie na tę okazję sekcji artykułowej „Powstanie ‘44” pojawią się  materiały przypominające tamte heroiczne dni.
Jednocześnie redakcja serwisu zachęca wszystkich internautów do tworzenia miejsc pamięci (czyli miejsc publikacji wspomnienia) o swoich bliskich zmarłych – zarówno tych, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim, jak i innych. Do stworzenia miejsca pamięci wystarczy wypełnienie znajdującego się w serwisie formularza i podanie takich, jak: imię i nazwisko wspominanej osoby, jej data urodzin i śmierci. Niezbędnymi elementami do stworzenia miejsca pamięci są też treść wspomnienia oraz podpis. Więcej informacji – https://odeszli.pl
Odeszli.pl to unikalne w polskim internecie miejsce, gdzie można godnie, a przede wszystkim bezpiecznie, wspomnieć swoich najbliższych zmarłych. Na stronach serwisu każdy może wyrazić swoje uczucia – miłości, tęsknoty, przywiązania, szacunku, pamięci – do najbliższych, których już między nami nie ma. Obecnie zawartość serwisu Odeszli.pl dostępna jest dla wszystkich – użytkownicy mogą nie tylko czytać i przeglądać zamieszczone w nim treści, ale też aktywnie ten serwis wzbogacać wspomnieniami o swoich najbliższych.
Odeszli.pl to serwis, który pozwala wspomnieć wyjątkowych ludzi i pielęgnować pamięć o nich, a jednocześnie poradnik, pomagający uporządkować najistotniejsze sprawy w niełatwym okresie żałoby.

Comments

comments

20
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...