Święty Mikołaj, misie polarne i ciężarówki – kultowe ikony Coca-Cola w świątecznej kampanii

Informacja Prasowa - 16.11.2019
42

Święty Mikołaj, misie polarne i ciężarówki – kultowe ikony Coca-Cola w świątecznej kampanii

Święty Mikołaj, misie polarne i ciężarówki – kultowe ikony Coca-Cola w świątecznej kampanii

Czy potrafimy sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez Świętego Mikołaja, białych misiów polarnych czy kultowej ciężarówki Coca-Cola? O znanych  i uwielbianych ikonach świąt przypomina nam Coca-Cola w swojej tegorocznej kampanii świątecznej. W ramach komunikacji marka przygotowała  m.in. świąteczne etykiety, aż dwa dedykowane spoty reklamowe, reklamy OOH, materiały POSM oraz loterię konsumencką, a do współpracy zaangażowała influencerów i tiktokerów. Po raz kolejny ruszy także świąteczna trasa ciężarówek. O miastach, które odwiedzą, zdecydują sami konsumenci w głosowaniu internetowym.

„Poczuj magię świąt” z Mikołajem Coca-Cola

Mało kto wie, że autorem najbardziej magicznego symbolu Gwiazdki, czyli Świętego Mikołaja, jest Coca-Cola, która po raz pierwszy wykorzystała go w swojej reklamie już w 1920 roku. Z kolei wizerunek wykreowany w 1931 roku przez ilustratora marki, Haddona Sundbloma, na zawsze zmienił oblicze Świętego i stał się niemalże archetypem tej postaci. Teraz Mikołaj Coca-Cola wraca, by przypominać o magii świąt. Można go zobaczyć m.in. spocie telewizyjnym, na specjalnych sezonowych etykietach produktów i w materiałach POSM, a od grudnia także na ulicach miast – dzięki nośnikom OOH. Za pośrednictwem tych kanałów będzie on niósł bardzo ważne przesłanie – każdy z nas może być jak Mikołaj, ponieważ nie musimy być magiczni, żeby tworzyć magię!

Święta to również czas pozytywnych wrażeń. Te zapewni loteria konsumencka Coca-Cola, trwająca od 12 listopada do 27 grudnia, w której codziennie do wygrania będą kultowe misie polarne, znane z reklam telewizyjnych – tym razem w rozmiarze XXL! Loteria z Misiami XXL

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy kupić napój Coca-Cola Regular lub Coca-Cola Zero w butelce ze świątecznymi etykietami, wpisać kod spod nakrętki na profilu marki
w aplikacji Messenger i sprawdzić ewentualną wygraną.

Wybierz miasto, które odwiedzi ciężarówka!

Boże Narodzenie nie może się odbyć także bez legendarnej już trasy ciężarówek.  Od 1995 roku, kiedy to po raz pierwszy oświetlone pojazdy pojawiły się w reklamie Coca-Cola, niemal wszyscy czekają, by odwiedziła ich miejscowość!! Emisja reklamy
z ciężarówkami wystartuje 18 listopada i będzie to jeden z głównych elementów wspierających trasę tych pojazdów przez Polskę.

Po zeszłorocznym spektakularnym sukcesie konkursu na dodatkowe miasto na trasie ciężarówek Coca-Cola, w którym oddano ponad 1,5 miliona głosów, w tym roku marka zdecydowała się w pełni oddać konsumentom wybór miejsca postoju ciężarówki! Już 18 listopada wystartuje głosowanie, za sprawą którego magia Świąt dotrze do wybranych miast w Polsce – 1 grudnia zakończy się pierwszy etap konkursu, w którym poznamy dziesięć finałowych miejscowości, a 6 grudnia spośród nich zostaną wyłonione trzy zwycięskie miasta.

Kampania świąteczna realizowana jest w formacie 360 stopni.

Za planowanie, zakup mediów i współpracę z influencerami odpowiada dom mediowy MediaCom, za adaptację lokalnych materiałów graficznych – agencja Fortis,  za adaptację kopii telewizyjnej – McCann Worldgroup. Kreacją i obsługą kampanii digitalowej zajmuje się SMG Liquid Thread i White Paper Agency. Działania PR powierzono agencji Big Picture.

Zachęcamy do obejrzenia świątecznego spotu Coca-Cola.

 

Comments

comments

42
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...