„Święto Wolności” na Gazeta.pl

Informacja Prasowa - 31.05.2019
220

„Święto Wolności" na Gazeta.pl

Gazeta.pl zaprasza na „Święto Wolności” – kilkudniowe obchody 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Z tej okazji, redakcja portalu sprawdziła, jakie wartości są ważne dla Polaków i jak oceniają oni najbardziej znanych polskich polityków. We wtorek, 4 czerwca br. internauci będą mogli także skorzystać z atrakcyjnych zniżek w ramach akcji „Pin do wolności”.
Redakcja Gazeta.pl z okazji okrągłej rocznicy wyborów z 1989 roku postanowiła zbadać zarówno polską politykę, jak i zmiany, które zaszły w Polakach przez ostatnie 30 lat. Już od niedzielnego wieczoru na Gazeta.pl publikowane będą wyniki dwóch badań opinii publicznej, które na zlecenie redakcji przeprowadził na reprezentatywnej próbie Kantar Millward Brown.
Do tematu rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku postanowiliśmy podejść analitycznie. Po pierwsze – jak Polacy oceniają polityków, którzy mieli największy wpływ na naszą rzeczywistość w tym czasie? Po drugie – czy w tym czasie zmienili się też sami Polacy? Odpowiedzi na te i inne pytania już od niedzieli będziemy prezentować na Gazeta.pl – wyjaśnia Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.
Pierwsze badanie zlecone przez Gazeta.pl to sondaż polityczny, w którym oceniani byli prezydenci i premierzy ostatniego 30-lecia. Czytelnicy Gazeta.pl przekonają się m.in. kogo Polacy uważają za najlepszego prezydenta i kto ich zdaniem najgorzej sprawował ten urząd. Dowiedzą się także, którzy szefowie rządów z ostatnich lat są najbardziej znani i z czym najczęściej się kojarzą.
Drugie badanie przeprowadzone w kontekście rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku to badanie wartości, z którego będzie można dowiedzieć się, co jest dziś szczególnie ważne dla Polek i Polaków. Wśród wartości wziętych pod uwagę w badaniu były m.in. rodzina, praca, zdrowie, wolność czy ekologia. Redakcja zestawi wyniki z fragmentami badania przeprowadzonego w 1989 roku w ramach projektu World Values Survey.
Oba badania to pretekst do rozmów o wartościach, Polakach i polskiej polityce, które w ramach „Święta Wolności” będą publikowane na Gazeta.pl. Redakcja przeanalizuje wyniki wraz z publicystami, ekspertami i znanymi osobami – porozmawia m.in. z muzykiem Maciejem Maleńczukiem.
Aby zachęcić internautów do świętowania z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, redakcja Gazeta.pl we współpracy z Wyborcza.pl i księgarniami internetowymi Publio.pl i Kulturalnysklep.pl przygotowała akcję Pin do wolności”. W jej ramach powstanie strona 4689.pl, która we wtorek, 4 czerwca br. pozwoli na skorzystanie z atrakcyjnych zniżek na prenumeratę Wyborcza.pl oraz e-booki, audiobooki, książki.
Na stronie głównej Gazeta.pl pojawi się również relacja na żywo z obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Comments

comments

220
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...