Styczniowy raport MUSE o video marketingu

Redakcja PR - 15.02.2017
300

Styczniowy raport MUSE o video marketingu

Firma MUSE przygotowała comiesięczne zestawienie najpopularniejszych marek na YouTube w kilku kategoriach. 

W styczniu MUSE przyjrzał się, jak na YouTube radzą sobie: centra handlowe, elektronika, fitness i siłownie, kina i dystrybutorzy filmowi oraz producenci sprzętu sportowego i outdoorowego.

Spośród centrów handlowych, w styczniu szczyt popularności osiągnęła Silesia City Center. Wszystko za sprawą współpracy z młodymi influencerami – Angeliką Muchą (littlemooonster96) oraz Stuartem Burtonem (Stuu). Kolejne miejsca w rankingu zliczającego wyświetlenia w styczniu należały do warszawskich galerii: Mokotów oraz Blue City.

muse

Źródło: raport MUSE

W kategorii elektronika styczeń na YouTube należał do marki Samsung. W styczniu kanał odnotował 2 839 551 wyświetleń. Drugi wynik w tej kategorii zanotowała marka Huawei Mobile Poland, a trzecie – HP Polska. Samsung i Huawei to także dwie marki, które zanotowały najwięcej wyświetleń od początku istnienia kanału na YouTube – trzecie miejsce w tej kategorii należy do Philips Polska.

muse

Źródło: Raport MUSE

Kolejną kategorią, którą zbadano w raporcie, są kina i dystrybutorzy filmowi. Tę działkę YouTube’a dobrze zagospodarowali przede wszystkim ci dystrybutorzy, którzy kierują swoją ofertę do najmłodszych. I tak – pierwsze miejsce w styczniu, pod względem liczby wyświetleń na kanale, odnotował DisneyFilmy. Druga pozycja przypadła kanałowi KinoŚwiatPL, a trzecia – kanałowi ImperialCinePix. Kanał KinoŚwiatPL notuje natomiast najwięcej wyświetleń kanału w badanej kategorii, drugie miejsce zajmuje DisneyFilmy. Czołówkę zamyka kanał forumfilmpoland.

muse

Źródło: raport MUSE

Coraz więcej klubów fitness i siłowni próbuje zaistnieć na YouTube. Z jakim skutkiem? W styczniu lider kategorii – kanał Gym Break – odnotował 204 548 wyświetleń, czym zdetronizował konkurencję. O wiele mniejszymi wynikami w styczniu może pochwalić się Fitness Club S4 (23 248 wyświetleń) i jatomi Fitness Polska (11 540 wyświetleń). W tej kategorii najwięcej wyświetleń od momentu założenia kanału przypada na Gym Break – ponad 6 milionów. Pozostałe kanały – Fitness Club S4 i FitnessPlatinium – nie przekroczyły bariery miliona wyświetleń.

muse

Źródło: raport MUSE

Ostatnią kategorią, której przyjrzeli się analitycy MUSE, są producenci sprzętu sportowego i outdoorowego. Kanały te nie cieszą się na YouTube zbyt wielką popularnością – wystarczy odnotować, że lider styczniowego zestawienia – Decathlon Polska – miał wynik 164 714 wyświetleń. Oba pozostałe kanały z pierwszej trójki nie przekroczyły progu 100 tysięcy wyświetleń miesięcznie. Kanał survivaltech.pl miał 62 395 odsłon, a AveBmx – 44 193 odsłon. Kanał ten jest za to liderem pod względem łącznej liczby wyświetleń.

muse

Źródło: raport MUSE

Ranking video marketingu MUSE obejmuje: liczbę wyświetleń kanalu w danym miesiącu, łączną liczbę wyświetleń od początku istnienia kanału. Ranking mierzy liczbę subskrypcji i interakcji z kanałów obecnych na polskim YT.

Pełna wersja raportu jest dostępna pod tym linkiem.

Comments

comments

300
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...