Studio Platige Image współtworzy najnowszy teledysk Ellie Goulding

Informacja Prasowa - 19.07.2019
111

Studio Platige Image współtworzy najnowszy teledysk Ellie Goulding

Artyści ze studia Platige Image byli odpowiedzialni za efekty wizualne do teledysku do utworu ,,Hate Me’’, który Ellie Goulding nagrała razem z raperem Juice WRLD. Zespół Platige pełnił także znaczącą rolę przy robiącym największe wrażenie na widzach 40-sekundowym fragmencie klipu.  

Videoklip wyreżyserowany przez Saama Farahmanda skupia się na nieustannych rozstaniach i ciągłym zrywaniu znajomości w czasach, w których dominują nowe technologie i w świecie, w którym relacje rozgrywają się za pośrednictwem social mediów.

Zespół Platige Image był odpowiedzialny m.in. za wykreowanie realistycznych pęknięć na powierzchni czarnej szklanej ściany, stworzenie cyfrowego telefonu idealnie zintegrowanego z ruchami wokalistki, komputerowe czyszczenie i poprawianie scenografii oraz wiele innych efektów wizualnych.

– Naszym oczkiem w głowie było jednak ujęcie, w którym Juice WRLD przez ponad 40 sekund wydmuchuje dym z ust w trakcie wypowiadania słów – mówi Marek Gajowski, CGI Supervisor w Platige Image. – Reżyser bardzo drobiazgowo kontrolował, by każde słowo ,,wymawiane’’ przez rapera łączyło się harmonijnie z dymem. Mieliśmy do dyspozycji bibliotekę przeszło 25 specjalnie nakręconych ujęć, które trzeba było wyczyścić, poskładać, zsynchronizować i zintegrować z konkretnym ujęciem. Tutaj genialnie spisał się Maciej Prętki, nasz Lead Compositing Artist, który nad tym imponującym efektem pracował pełne 2 tygodnie – dodaje Marek Gajowski.

Dym jest ważną częścią wizerunku amerykańskiego rapera, dlatego też Saam Farahmand, reżyser teledysku, za punkt honoru obrał właśnie to ujęcie – klip można było uznać za skończony tylko wtedy, kiedy scena z dymem osiągnie doskonały poziom. Tak też się stało, a teledysk mógł zostać pokazany szerokiej publiczności. W ciągu pierwszych 24 godzin po premierze ,,Hate Me’’ zanotowało prawie 3 miliony wyświetleń na YouTube.

Nie tylko wielka, natychmiastowa popularność wpłynęła na zadowolenie reżysera z efektu końcowego.

– Chcieliśmy pokazać miłość i nienawiść oraz jak bardzo nieskładne, porozrywane, poszarpane są nasze relacje – i to się udało – mówi Saam Farahmand, reżyser klipu.  – Chciałem zaprezentować całkowicie inne, nowe oblicze zarówno Ellie, jak i Juice’a – i to też się udało. Mam też wielką nadzieję, że widzowie zwrócą szczególną uwagę na artystyczny wymiar, jaki do teledysku wniósł zespół Platige Image – bez nich te wszystkie ambicje i marzenia, o których wspomniałem wcześniej, pozostałyby tylko listą niezrealizowanych życzeń – dodaje twórca.

Teledysk do piosenki ,,Hate Me’’ Ellie Goulding i amerykańskiego rapera Juice WRLD można zobaczyć pod tym linkiem.

Comments

comments

111
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...