Strefa Kids Play w Placu Unii – Zabawa i nauka w nowej odsłonie

Informacja Prasowa - 18.06.2019
15

Strefa Kids Play w Placu Unii - Zabawa i nauka w nowej odsłonie

17 czerwca w Placu Unii otwarta została strefa Kids Play. Jest to innowacyjna przestrzeń dedykowana dla dzieci, która łączy zabawki manualne z aplikacjami edukacyjnymi. Elementy manualne zaskakują sposobem działania, oddziałują na zmysły i poszerzają wyobraźnię. Aplikacje edukacyjne uczą logicznego myślenia, rozwijają pamięć, poszerzają wiedzę o świecie, a także pozwalają trenować znajomość języków obcych.

-W Placu Unii chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która na nowo określi relacje pomiędzy zabawą i nauką. Dlatego Kids Play to świat, który łączy najlepsze walory zabaw manualnych i aplikacji edukacyjnych. Co więcej, plac zabaw w najwyższym stopniu odpowiada wszystkim potrzebom dzieci – miejsce jest pełne żywych kolorów i przedmiotów, które rozpalają dziecięcą wyobraźnię – Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii

Nauka poprzez zabawę

Kids Play składa się z zabawek manualnych, które sprawiają, że dzieci chcę odkrywać świat poprzez zabawę. Są to: Liquid Floor, Spinner Wall, Globus, Liczydło i Labirynt.
Liquid Floor to mata z kwadratów umieszczonych na podłodze i wypełnionych płynem, który zmienia barwę pod wpływem nacisku i ruchu. Zabawka pozwala obserwować, jak powstają barwy, gdy miesza się różne kolory. Przedmiot zachęca do zabaw ruchowych, które poprawiają sprawność i płynność ruchów ciała. Spinner Wall składa się z kilkunastu spinnerów zamontowanych pionowo na ścianie. Moduł ten pozwala na obserwację efektu żyroskopu. Globus jest wykonany z przyjaznych dla dziecka materiałów, a jego wielkość pozwala na wyraźne odwzorowanie granic państw oraz tych pomiędzy lądami i wodami. Zabawka sprzyja pobudzeniu ciekawości dziecka.
Liczydło, poprzez przesuwane elementy kreatywnie wprowadza dziecko w ciekawy świat matematyki i zachęca do nauki liczenia. Labirynt daje możliwość prowadzenia kolorowych suwaków po wyznaczonych torach do różnych punktów. Zabawka to doskonała pomoc w rozwoju zaradności dziecka.

Nowoczesne formy rozwoju

W strefie Kids Play w Placu Unii stanęły 3 wysokiej jakości ekrany dotykowe wkomponowane w zabudowę placu zabaw, które pozwolą dzieciom korzystać z atrakcyjnych gier multimedialnych.Każda aplikacja została opracowana z zamysłem rozwijania określonej umiejętności. W ten sposób dzieci ćwiczą pamięć, trenują refleks, uczą się logicznego myślenia, zdobywają wiedzę o świecie i poznają języki obce. Wszystko dzięki oryginalnym formułom gier o takich tytułach jak „Podróż Magellana”, „Jabłko Netwona” czy „Żarówki Edisona”.

Najwyższa jakość materiałów w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Kids Play to starannie dobrane bryły, kształty, kolory i materiały, które tworzą przestrzeń dopasowaną do potrzeb dzieci. Miękka wykładzina, kolorowe pufy i przyjazne materiały, takie jak drewno i Krion, szybko zdobywają sympatię dzieci. Każdy element do zabaw manualnych i gier edukacyjnych został zaprojektowany w taki sposób, by z łatwością korzystali z niego nawet najmłodsi.

Comments

comments

15
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...