Strajk w PLL LOT zbliża się wielkimi krokami. Związkowcy bardzo niezadowoleni

Redakcja PR - 11.05.2018
194

Strajk w PLL LOT zbliża się wielkimi krokami. Związkowcy bardzo niezadowoleni

Strajk PLL LOT oficjalnie planowany był na 1 maja, związkowcy dzień wcześniej zdecydowali, że zostanie wstrzymany na dwa tygodnie.

To, że do strajku w polskich liniach lotniczych nie doszło w planowanych terminie, czyli 1 maja nie znaczy, że został całkowicie odwołany. Związki zawodowe postawiły PLL LOT przed ultimatum i dały 5 dni na przygotowanie możliwości związanych z powrotem wynagrodzeń z 2010 roku. Wedle zapowiedzi decyzja o strajku ma być podjęta w połowie maja. Z relacji związkowców wynika jednak, że do 7 maja nie otrzymali oficjalnej odpowiedzi od przewoźnika. Ignorancja jest odbierana przez pracowników LOTu biorących udział w proteście jako niechęć do podjęcia dialogi i rozwiązywania problemu.
Rzecznik LOTu przybiera odmienną postawę, tłumacząc, że nie ma żadnych podstaw do ponownego wprowadzenia regulaminu wynagrodzeń z 2010 roku. Podaje, że strajk nie może się rozpocząć do momentu, aż nie zostanie zatwierdzona legalność referendum strajkowego. Nie chodzi tutaj bynajmniej o strajk, który miał się rozpocząć  1 maja, ale o jakikolwiek, który wynikałby z referendum strajkowego.
Chociaż do strajku nie doszło, a z jego powodu nie został odwołany żaden lot, przewoźnik liczy straty. Zaufanie klientów polskich linii lotniczych zostało mocno nadwyrężone, co znacząco odbiło się na spadku sprzedaży biletów. Jest to bezsensowna strata, którą można było starać się rozwiązać bez zabawy w podchody.

Comments

comments

194
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...