Strajk użytkowników Facebooka

Redakcja PR - 10.04.2018
124

Strajk użytkowników Facebooka

11 kwietnia szef Facebooka Mark Zuckerberg ma zeznawać przed Kongresem w związku z bezprawnym wykorzystywaniem danych użytkowników portalu. Właśnie w tym dniu zaplanowana została akcja bojkotu serwisu tzw. Faceblock. Akcja zorganizowana przez internautów ma potrwać dobę i ma na celu pokazanie ich mocy. Jest formą sprzeciwu i ogólnego niezadowolenia po aferze z Cambridge Analityca.

Na stronie http://www.facebookblackout.org/ możemy przeczytać takie hasła jak m.in.: „11 kwietnia zablokuj Facebooka, bo Facebook może postępować lepiej”, „Czy jesteś zaniepokojony tym, w jaki sposób wykorzystywane są twoje dane z Facebooka? Martwisz się, że wybory mogły być wyreżyserowane, a działacze na rzecz praw obywatelskich uciszeni? Dołącz do tego wydarzenia i wyłącz Facebooka, Instagrama i Whatsappa przez cały dzień, aby Mark Zuckerberg wiedział, że nadszedł czas, aby poważnie potraktować dane i demokrację”.

 

Na podstawie: https://warszawawpigulce.pl/bojkot-facebooka-na-facebooku-wiemy-to-z-facebooka/

Comments

comments

124
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...