Stikeez Smerfy w Lidlu – sieć zachęca do zdrowego odżywiania przez zabawę

Informacja Prasowa - 08.05.2017
89

Nowa promocja Lidla

Po ostatniej książce „Rodzinna Kuchnia Lidla”, przygotowanej z myślą o wspólnym gotowaniu z dziećmi, Lidl podjął kolejne działania w celu promowania idei zdrowego i zbilansowanego odżywiania wśród juniorów. Czas na nową odsłonę Stikeez – zabawnych, kolorowych figurek, tym razem w smerfowej wersji. Już od 8 maja we wszystkich sklepach Lidl za każde wydane 50 zł, klienci otrzymają 1 figurkę. 

Polacy mają świadomość na temat kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u swoich pociech od najmłodszych lat. Jak jednak zachęcić dzieci do jedzenia owoców i warzyw? Przyda się pomocnik a nawet …cała smerfowa wioska. Nowa akcja promocyjna Lidla przypomina o spożyciu odpowiedniej dawki witamin przez juniorów, a przy tym niesie ze sobą sporo zabawy.

Jak można zdobyć figurkę Stikeez z najnowszej smerfowej kolekcji Lidla? Zasada jest prosta: należy zrobić zakupy za 50 zł i odebrać darmową figurkę Stikeez. Jeżeli wśród zakupów pojawi się dowolne świeże warzywo lub owoc, klient otrzyma jedną dodatkową figurkę. Do zebrania są aż 24 wyjątkowe Stikeezy, przedstawiające postaci ze znanego wszystkim filmu animowanego „Smerfy”. W uporządkowaniu kolekcji przydatny będzie album kolekcjonerski z planszą do gry (5,99 zł/ 1 szt.), w którym każdy smerfny bohater znajdzie swoje miejsce oraz specjalny woreczek do przechowywania figurek (3,99 zł/ 1 szt.).

Dodatkowo już w maju na kinowych ekranach w całej Polsce zagości najnowsza część przygód niebieskich ludzików – „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”.

Ambasadorem smerfowej promocji Lidla jest Daria Ładocha – miłośniczka zdrowego żywienia, trener kulinarny, ekspert z dziedziny żywienia dzieci i zdrowej kuchni dla dorosłych, ale przede wszystkim matka, która doskonale zna dylematy juniorów związane z odżywianiem.

Namawianie do jedzenia owoców i warzyw rzadko kończy się sukcesem. Sama dobrze o tym wiem, patrząc na moje pociechy. Droga do przekonania młodego człowieka o tym jak cenne są świeże owoce i warzywa prowadzi przez zabawę. Kreatywne przepisy na kolorowe, warzywne i owocowe dania  (kuchnialidla.pl), wspólne gotowanie i odkrywanie smaków – to wszystko sprawia, że jedzenie wartościowych składników nie musi być przymusem a pyszną frajdą. W takim podejściu na pewno pomagają zabawne gadżety jak na przykład kolorowe figurki Stikeez. – komentuje Daria.

Lidl do tematyki odżywiania najmłodszych podchodzi z dużym zaangażowaniem, przeprowadzając liczne działania skierowane właśnie do najmłodszych. Ciesząca się dużym zainteresowaniem książka „Rodzinna Kuchnia Lidla”, zachęcająca rodziców do wspólnego gotowania z ich pociechami, okazała się prawdziwym sukcesem. To nie wszystko – w kwietniu firma przeprowadziła specjalne promocje dla rodzin wielodzietnych, posługujących się Kartą Dużej Rodziny.

Dla posiadaczy karty przygotowano specjalne promocje, przewidujące 10% rabatu na świeże owoce i warzywa, mąki oraz bakalie, po raz kolejny podkreślając znaczenie cennych składników w diecie rodziny. Co więcej Lidl oficjalnie zadeklarował, że do 2025 r. zredukuje o 20% poziom dodanego cukru i soli w produktach marek własnych. 

Promocja na smerfne Stikeezy rozpocznie się 8 maja i potrwa
do wyczerpania zapasów, lecz nie dłużej niż do dnia 4 czerwca. Z akcji wyłączone są: napoje alkoholowe, w tym piwo, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze, preparaty do początkowego żywienia niemowląt oraz przedmioty służące do karmienia piersią.

Comments

comments

89
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...