Nasz klient nasz pan? Starbucks i nietypowa prośba klientki

Redakcja PR - 01.03.2017
212

Na profilu społecznościowym Starbucksa pojawiła się nietypowa prośba klientki

Komunikacja z markami na Facebooku to dla wielu konsumentów codzienność. Profile w social mediach traktowane są już jako pełnowymiarowe biuro obsługi klienta. Po co dzwonić na infolinię, skoro można napisać post na Facebooku?

Z dosyć niecodzienną skargą spotkali się administratorzy profilu Starbucks Polska. Pani Aurelia napisała:

(..) zamówiłam w kawiarni latte i wyraźnie zaznaczyłam, że chcę z wzorem rozety.

Ku mojemu zaskoczeniu dostałam wzór serca, co zepsuło całą moją koncepcję prowadzenia profilu na Instagramie.

Myślę, że są państwo świadomi tego, jak ważne w dzisiejszych czasach są social media, a przez baristę zmarnowałam tylko swoje pieniądze.

Liczę na reakcję z Państwa strony i jakiekolwiek rozwiązanie tego problemu. / Facebook.com/ Starbucks Polska.

Wpis został udostępniony na wielu grupach branżowych i na profilu Vogule Poland. Część internautów odebrała post jako żart i trolling, niektórzy zaś wzięli sprawę na poważnie i zaczęli krytykować autorkę. Starbucks zareagował dość standardowo. Nie wiemy, czy autorka uzyskała rekompensatę za poniesione w social mediach straty wizerunkowe. Na pewno zyskała – chwilową sławę w „internetach”.

starbucks

Zrzut ekranu/ Facebook.com/ Starbucks Polska

Takich, nietypowych próśb, administratorzy facebookowych profili znanych marek odbierają codziennie setki. W kręgach agencyjnych zajmujących się komunikacją w social media co jakiś czas pojawiają się  sygnały o masowym trollingu internautów. „Czy możecie pozdrowić… (nazwa marki konkurencyjnej)”? „Jeśli pod skrinem tego wpisu zbiorę 10 0000 lajków i 1000 komentarzy, dacie mi…”? I tak dalej, i tak dalej…  Zobaczymy, jak potoczy się sytuacja i czy inni internauci podchwycą pomysł pani Aurelii o „zepsuciu koncepcji prowadzenia profilu na Instagramie”. Jedno jest pewne – dla marki to darmowa promocja.

Comments

comments

212
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...