Stanowisko redakcji Radia Zet

Informacja Prasowa - 08.12.2020
65

Stanowisko redakcji Radia Zet

STANOWISKO REDAKCJI RADIA ZET
 
Dyskusja dotycząca wywiadu z Małgorzatą „Margot” Szutowicz, przeprowadzonego na naszej antenie we wrześniu tego roku, skłoniła nas do refleksji na temat debaty publicznej dotyczącej środowiska osób LGBTQ+.
Byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy redakcją, która nade wszystko stawia na obiektywizm i rzetelne, merytoryczne dziennikarstwo. Poszanowanie wartości, różnorodności i praw mniejszości pozostaje poza jakąkolwiek dyskusją.
Mając na uwadze opinie dotyczące przywołanej rozmowy i żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie szkoleń, których celem będzie uzupełnienie słownictwa i poszerzenie wiedzy na temat wyzwań, przed jakimi stoją osoby LGBTQ+. Chcemy w ten sposób wesprzeć nasze dziennikarki i dziennikarzy w obiektywnym, rzetelnym i adekwatnym relacjonowaniu rzeczywistości związanej z tym środowiskiem.
Tym samym pragniemy podkreślić, że dbałość o jakość debaty publicznej, szacunek dla każdego oraz poszanowanie praw człowieka, zawsze były, są i będą nieodzownym elementem pracy naszej redakcji. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności za słowo, z którym każdego dnia pracujemy jako dziennikarze, dlatego wyciągamy wnioski i poszerzamy naszą wiedzę w ww. zakresie.
Jednocześnie, z tych samych powodów, pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec słów nienawiści, które padają pod adresem naszej dziennikarki.
Jako redakcja, dla której wzajemny szacunek, rzetelność i wiarygodność to wartości nadrzędne, jesteśmy otwarci na każdą merytoryczną i konstruktywną dyskusję, wierząc,
że takie podejście będzie miało pozytywny wpływ na jakość debaty publicznej w naszym kraju.

Z poważaniem,

 

Michał Celeda
redaktor naczelny Radia ZET

Comments

comments

65
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...