Stand-up Polska w czasie nowej trasy gra „Rak’n’Roll”!

Informacja Prasowa - 06.02.2019
33

Stand-up Polska w czasie nowej trasy gra „Rak’n’Roll”!

W marcu do 15 największych polskich miast zawita Wielka Trasa Stand-up Polska 8 grzechów głównych – komicy będą rozmieszać i śmiechem leczyć, bo w czasie komediowego touru wspierają Fundację Rak’n’Roll. 

Stand-up to idealna forma do słownego łamania wszelkiego tabu. Największa i najbardziej rozpoznawalna grupa komików w Polsce ruszy w swoją trasę już po raz ósmy. W nowym programie pt. 8 grzechów głównych artyści poza łamaniem wszelkich granic przyzwoitości chcą odkupić swoje winy dobrym uczynkiem. Razem z Fundacją Rak’n’Roll będą zmieniać schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działać na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka poprzez…śmiech!

Śmiech to moc! Każdy, nawet najtrudniejszy temat można oswoić przez przyjęcie innej perspektywy i podejście do niego z dystansem – mówi Małgorzata Ciszewska-Korona, psychoonkolog Fundacji Rak’n’Roll. Śmiech poprawia nastrój, zwiększa chęć do działania, łagodzi objawy stresu, pomaga w tworzeniu więzi. Jest ogromnym wsparciem w terapii – dodaje.

W tej współpracy żart pojawi się wyłącznie na scenie. Trasa 8 grzechów głównych to 17 występów, do których obejrzenia zostaną również zaproszeni Podopieczni Fundacji Rak’n’Roll. Bohaterem drugiego planu będzie bezalkoholowe piwo KRS 0000 338 803 uwarzone przez Inne Beczki. Bez procentów, bo te są potrzebne gdzie indziej. Fundacja potrzebuje 1% podatku, by pomagać chorym żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo raka. Dodatkowo w Walentynki ruszy specjalna zbiórka pieniędzy na Facebooku Stand-up Polska, której dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji.

W 2019 roku będzie można zgrzeszyć w następujących miastach: Łódź, Warszawa, Rzeszów, Opole, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Lublin, Białystok, Toruń, Kielce, Kraków, Zielona Góra, Katowice.

O Fundacji Rak’n’Roll:

Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.

Comments

comments

33
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...