Stacje radiowe Agory biją rekordy słuchalności w polskich miastach

Informacja Prasowa - 21.12.2021
7

Stacje radiowe Agory biją rekordy słuchalności w polskich miastach

Stacje radiowe Agory biją rekordy słuchalności w polskich miastach
Rozgłośnie Grupy Radiowej Agory, czyli stacje muzyczne Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio oraz stacja news&talk Radio TOK FM w ostatnich miesiącach osiągnęły rekordowe łączne wyniki słuchalności. Zgodnie z danymi z badania Radio Track w okresie wrzesień – listopad 2021 r. radiostacje Agory zajęły 1. miejsce pod względem udziału w czasie słuchania m.in. w Warszawie i Wrocławiu. GRA jest też wiceliderem rankingu nadawców w zakresie słuchalności i zasięgu dziennego w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców oraz pod względem średniego czasu słuchania w miastach powyżej 200 tys. Świetne rezultaty stacji Agory sprzyjają efektywności reklam, które w rozgłośniach GRA oferują klientom zespoły sprzedaży Doradztwa Mediowego i Tandem Media.
– Najnowsze wyniki słuchalności Radio Track potwierdzają, że Grupa Radiowa Agory, choć należy do grona mniejszych nadawców komercyjnych, świetnie radzi sobie na rynku i w wielu ważnych lokalizacjach potrafi najskuteczniej docierać do odbiorców. Świetne rezultaty z ostatnich miesięcy zawdzięczamy z pewnością rekordowej popularności Radia TOK FM w całej Polsce, ale także bardzo aktywnym stacjom muzycznym. Razem tworzą one wyjątkowy pakiet stacji dostępnych w eterze, a także online – to pierwszy wybór radiosłuchaczy w rosnącej liczbie polskich miast, co dodatkowo sprawia, że wzrasta atrakcyjność i skuteczność naszej oferty reklamowej dla klientów z wielu branż – mówi Maciej Strzelecki, prezes Grupy Radiowej Agory.

W ostatniej fali badania Radio Track – za okres wrzesień-listopad 2021 r. Grupa Radiowa Agory znalazła się na szczycie zestawienia nadawców w kilku polskich miastach: w Warszawie i Opolu – pod względem udziału w czasie słuchania, w Poznaniu – pod względem zasięgu dziennego, a we Wrocławiu i Zamościu – w obu tych kategoriach.

Oprócz tego Agora była wiceliderem w gronie nadawców w miastach powyżej 500 tys. – zarówno pod względem udziału w czasie słuchania, jak i zasięgu dziennego, a pod względem średniego czasu słuchania – w miastach powyżej 200 tys.

Trzecie miejsce na podium pod względem średniego czasu słuchania stacje GRA zajęły dodatkowo we wskazaniach respondentów w wieku 25-39 lat badanych przez Kantar Polska.

Źródło danych: badanie Radio Track, Kantar Polska, fala wrzesień-listopad 2021, udział w czasie słuchania (%), zasięg dzienny (%), średni czas słuchania, wszyscy respondenci – Warszawa, Wrocław, Poznań, Opole, Zamość, miasta 200 tys.+ i 500 tys. + oraz w grupie respondentów w wieku 25-39 lat.

Comments

comments

7
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...