Spotkanie z Agnieszką Holland i Olgą Tokarczuk zainaugurowało „Centrum Premier – Czerska 8/10”

Informacja Prasowa - 08.02.2017
124

Agora zaprasza na wydarzenia z cyklu „Centrum Premier – Czerska 8/10”

Co najmniej raz w miesiącu dziennikarze mediów Agory zaproszą do swojej siedziby w Warszawie na wydarzenia z cyklu „Centrum Premier – Czerska 8/10”. To wyjątkowa propozycja premierowych spotkań z twórcami – autorami książek, reżyserami, muzykami, autorami gier komputerowych, aktorami i wizjonerami. Cykl zainaugurowało spotkanie z Agnieszką Holland i Olgą Tokarczuk. 

„Centrum Premier – Czerska 8/10” to rozszerzenie dotychczasowego cyklu spotkań redakcji „Gazety Wyborczej” z czytelnikami, które odbywają się w całej Polsce w ramach cyklu „Wyborcza na Żywo”. Media Agory zaproszą do swojej warszawskiej siedziby na ulicy Czerskiej na spotkania poświęcone twórcom i dziełom z dziedziny literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody – wszystkiego co wartościowe i ważne dla współczesnego odbiorcy kultury.

Pierwszym wydarzeniem cyklu było spotkanie z reżyserką Agnieszką Holland i Olgą Tokarczuk – pisarką i dwukrotną laureatką Nike, która odebrała właśnie w Sztokholmie Międzynarodową Nagrodę Literacką Kulturhuset Stadsteatern.

Organizatorem spotkania, na które przyszło ponad 500 osób, była „Gazeta Wyborcza” w partnerstwie z NEXT FILM i Wydawnictwem Literackim. Twórczynie opowiadały o filmie „Pokot” – najnowszym obrazie Agnieszki Holland, którego scenariusz opiera się na książce „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk. Rozmowę poprowadzili Ewa Wieczorek, redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra” i Michał Nogaś, dziennikarz działu Kultura „Gazety Wyborczej”.

Film „Pokot” trafi na ekrany kin w całej Polsce w piątek, 24 lutego br., a już w tym tygodniu zawalczy o Złotego Niedźwiedzia na 67. Berlinale. Agora jest koproducentem tytułu, a NEXT FILM dystrybutorem.

Chciałam zrobić film nieoczywisty. Stylistyczny i gatunkowy patchwork – tak pomysł na „Pokot” wyjaśniała reżyserka podczas poniedziałkowego spotkania. Twórczynie mówiły także o głównych problemach poruszanych w filmie: nie tylko polowaniach, i szerzej, ekologii, ale także o sytuacji kobiet. – Chciałam, żeby ta książka, a potem film, skłaniały ludzi do pytania o świat. Nie tylko o myśliwych, ale szerzej o konflikt, jaki rodzi się w świecie – mówiła Olga Tokarczuk.

Obszerną relację ze spotkania będzie można oglądać na Wyborcza.pl od dziś, środy 8 lutego br. od godz. 20:00.

Wsparcia w organizacji pierwszego spotkania w „Centrum Premier – Czerska 8/10″ udzieliły media Agory: NEXT FILM, Gazeta.pl, Radio TOK FM, AMS, Helios, METRO i Stopklatka.

Kolejne spotkanie w „Centrum Premier – Czerska 8/10” już wkrótce.

Premier

Comments

comments

124
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...