Spotkanie sieciujące rzeczników prasowych jednostek miejskich

Informacja Prasowa - 29.05.2023
76

Tematem przewodnim były modele komunikowania działań zimowych w największych miastach Polski.

Stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) zaprosił w maju do Warszawy rzeczników prasowych jednostek miejskich, które w największych miastach Polski organizują i nadzorują zimowe oczyszczanie. Celem spotkania było poznanie systemów zimowego utrzymania dróg i chodników oraz prowadzenia komunikacji tych działań. Specyfika administracyjna stolicy powoduje, że tym obszarem zajmuje się w Warszawie Zarząd Oczyszczania Miasta. W pozostałych miastach są to zazwyczaj zarządy dróg i zieleni czy transportu.

– Sieciowanie się ma wiele walorów, istotnym jest oczywiście wymiana wiedzy. Zastanawiamy się jak ulepszyć model komunikowania działań zimowych w Warszawie, szukamy inspiracji, a obchodzone przez ZOM w tym roku 30-lecie działalności to szczególnie dobry moment – mówi Iwona Fryczyńska, pomysłodawczyni wydarzenia, kierowniczka Działu Organizacyjnego i Komunikacji Społecznej Zarządu Oczyszczania Miasta. – O tym, że spotkanie branżowych rzeczników prasowych było potrzebne świadczy świetna frekwencja i szereg rozmów, podczas których zastanawialiśmy się nad zmieniającymi się systemami prowadzenia komunikacji społecznej i rolą rzecznika prasowego w organizacji. – dodaje Iwona Fryczyńska.

Spotkanie, które odbyło się w Warszawie w dniach 18-19 maja 2023 r., otworzyła Monika Beuth rzecznika prasowa Urzędu m.st. Warszawy, a uczestnikami byli rzecznicy prasowi Zarządu Dróg Miejskich z Poznania, gdańskiego oraz gdyńskiego Zarządu Dróg Miejskich i Zieleni, Zarządu Dróg Miejskich i Transportu ze Szczecina, krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. oraz przedstawiciele biura prasowego lubelskiego urzędu miasta. Spotkali się także ze swoimi odpowiednikami w stołecznym Zarządzie Dróg Miejskich oraz Zarządzie Transportu Miejskiego.

Comments

comments

76
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...