Sposoby millenialsów na oszczędzanie

Redakcja PR - 08.09.2016
174

Pomysły millenialsów na zaoszczędzenie pieniędzy

W 2016 roku większość millenialsów jest raczej „spłukana” niż „przy kasie”. Typowe sposoby oszczędzania mogą stać się przytłaczającym zobowiązaniem, a millenialsi są jednak zbyt młodzi i beztroscy, żeby podejmować się takich zobowiązań. Dlatego szukają innych, niewymagających wyrzeczeń sposobów na oszczędności.

Zebraliśmy w jednym miejscu kilka innowacyjnych, drobnych metod stosowanych przez millenialsów, które pozwolą zaoszczędzić choć trochę pieniędzy.

  1. Korzystaj z publicznych gniazdek elektrycznych

Ładuj swój telefon, tablet czy laptop poza domem, kiedy tylko masz taką możliwość – w pracy, kawiarni czy u znajomych.

  1. Używaj listwy przeciwprzepięciowej

Jeśli nie chce Ci się za każdym razem odłączać od kontaktu ładowarek od wszystkich swoich urządzeń, skorzystaj z listwy przepięciowej, którą jednym, szybkim „pstryknięciem” można odłączyć od prądu.

  1. Zabieraj się sobą drugie śniadanie

Zamiast codziennie kupować kawę i kanapkę za kilkanaście złotych, przygotuj drugie śniadanie w domu i zabierz je ze sobą.

  1. Rób zakupy grupowe

Istnieje wiele platform, które umożliwiają grupowe zakupy np. Groupon czy MyDeal. Dzięki temu można kupić tę samą rzecz o kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych taniej.

  1. Zwracaj butelki

Odnoś do sklepu wszystkie zwrotne butelki. To kilkadziesiąt groszy oszczędności na jednej sztuce.

  1. Wykorzystuj resztki jedzenia

Kiedy gotujesz i zostają Ci resztki makaronu czy warzyw, możesz stworzyć z nich prosty posiłek, który następnego dnia zabierzesz do szkoły/pracy/na uczelnię. To może być Twoje wspomniane wyżej drugie śniadanie.

  1. Korzystaj z bibliotek i wypożyczalni

Zamiast kupować kolejną książkę i wydawać kilkadziesiąt złotych można za darmo wypożyczyć ją z pobliskiej biblioteki. To samo w przypadku filmów na DVD.

Na podstawie: Mashable.com, Sophie Hirsh, Dennie Bright, 11 millennial money-saving ideas so teeny-tiny they might actually work

Comments

comments

174
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...