Spektakl pod chmurką z Galerią Kazimierz

Informacja Prasowa - 15.07.2019
176

Spektakl pod chmurką z Galerią Kazimierz

Po doskonale przyjętym przez krakowską publiczność spektaklu grupy Pijana Sypialnia, przyszedł czas na kolejną odsłonę Teatru na Leżakach w ramach Kazimierz Summer Festival. 20 lipca o godz. 17 na placu przy Galerii Kazimierz największy niezależny teatr w Polsce zaprezentuje sztukę pt. „Wyjowisko”. W tej niezwykle zabawnej komedii inspirowanej staropolską tradycją biesiadną na deskach sceny wystąpi aż 12 aktorów!

Lato to czas, gdy większość teatrów opuszcza swoje kurtyny, by przygotować program na nowy sezon. Galeria Kazimierz zadbała jednak, by wielbiciele sztuki aktorskiej znaleźli coś dla siebie w czasie trwających wakacji. W sobotę 20 lipca w ramach Kazimierz Summer Festival odbędzie się już drugi spektakl z serii Teatr na Leżakach. Tym razem również o rozrywkę na najwyższym poziomie zadba grupa Pijana Sypialnia. Wszyscy goście Galerii będą mogli siedząc wygodnie pod gołym niebem, śledzić losy bohaterów „Wyjowiska” w reżyserii Stanisława Dembskiego.

Akcja widowiska dzieje się w karczmie, zarządzanej przez gospodynię Aurelię i jej męża Bonifacego. Kiedy do gospody przybywa grupa przebiegłych komediantów, jeden z nich w krótkim czasie zakochuje się w młodej karczmarce. Dziewczyna równie szybko przyrzeka mu swoją miłość, jednak stawia jeden warunek. Adorator musi zdobyć dla niej głowę krwiożerczego wilka. To jednak nie jest jedyny problem męża Bonifacego, którego nadmierne obżarstwo skutkuje silnymi skurczami żołądka, wymagającymi interwencji lekarza. Niestety w okolicy dostępny jest wyłącznie… weterynarz – niejaki Doktór Morski, który podkochuje się w Zofii, córce gospodarzy. Niefortunnym zbiegiem okoliczności, zleca on wykonanie u chorego tajemniczej i jednocześnie niewłaściwej kuracji.

Sztuka od samego początku pełna jest wesołych i zaskakujących zwrotów akcji, które rozbawią publiczność w każdym wieku. Sielską atmosferę krainy, gdzie żywot upływa na ucztowaniu i miłosnych perypetiach, podkreślają biesiadne pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Nie brakuje również tańców narodowych, a wszystko to podane jest w wytrawnie komediowym sosie, doprawionym pięknymi kostiumami, które zabierają widzów w niezwykłą podróż w czasie.

To jednak nie koniec lipcowych atrakcji Kazimierz Summer Festival. 27 lipca będzie miała miejsce druga edycja wydarzenia Z-Grana Sobota. Tym razem dla wielbicieli elektronicznej muzyki zagra Lana Geller. DJ-ka, która ma za sobą występy w klubach wielu krajów, m.in. w Hiszpanii czy Katarze. Z kolei dzień później odbędzie się Śniadanie na trawie oraz warsztaty Mały Kazimierz, które będą doskonałą okazją, by spotkać się przy porannym posiłku z całą rodziną. A po śniadaniu udać się na wspólne niedzielne zakupy w Galerii Kazimierz.

Comments

comments

176
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...