Spektakl pod chmurką w Galerii Kazimierz

Informacja Prasowa - 16.08.2019
99

Spektakl pod chmurką w Galerii Kazimierz

Teatr, muzyka i ogromna dawka humoru – tak w skrócie można opisać ostatni w tegoroczne wakacje występ trupy Pijana Sypialnia w ramach Kazimierz Summer Festival. Po doskonale przyjętym przez krakowską publiczność lipcowym spektaklu, przyszedł czas na kolejną odsłonę Teatru na leżakach. „Latarnik” z pewnością rozbawi wszystkich gości, ale także pozwoli zastanowić się nad tym, czy w dobie nowych ikon pop-kultury zachowania bohaterów znanych z dzieł Henryka Sienkiewicza, mają wpływ na nasze obecne życiowe wybory.   

W najbliższą sobotę, 17 sierpnia o godzinie 17 na deskach sceny Galerii Kazimierz znów zagoszczą aktorzy znani z grupy teatralnej Pijana Sypialnia. „Latarnik” w reżyserii Stanisława Dembskiego to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza.

W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem godnym tego stanowiska. Niedługo później pod jego wpływem wyruszają w daleką podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona.

Spektakl od samego początku pełen jest szalonych i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W finale publiczność przenosi się między innymi do „Baobabu” – knajpki, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Henryka Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu” oraz „Ogniem i mieczem”, którzy wspominają czasy swojej świetności. Wszyscy upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdują nietypowe mieszanki m.in. „Ognistego Nerona” i „Koktajl z języka Juranda”, które pozwalają prowadzić im dyskusję bez żadnych granic.

Twórcy przez cały czas trwania spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, aby nadal mogli oni kształtować naszą świadomość. Warto wziąć udział w ostatnim Teatrze na leżakach Galerii Kazimierz, by poznać odpowiedź na to pytanie. Ponadto niezwykle barwnym uzupełnieniem są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki wykonywane na żywo.

To jednak nie koniec muzycznych niespodzianek Kazimierz Summer Festival. Już 25 sierpnia wszyscy goście będą mogli podziwiać na scenie charyzmatycznego Kamila Bednarka wraz z zespołem. Artysta będzie promował swoją najnowszą płytę i zaśpiewa wszystkie największe hity. Występ rozpocznie się o godz. 15.

Comments

comments

99
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...