Sony przedstawia na targach IBC 2017 swoją pierwszą kamerę systemową 8K z trzema przetwornikami obrazu o rozdzielczości 8K

Informacja Prasowa - 19.09.2017
283

Sony przedstawia na targach IBC 2017 swoją pierwszą kamerę systemową 8K z trzema przetwornikami obrazu o rozdzielczości 8K

Sony systematycznie rozwija technologię przetwarzania obrazu i tworzy dodatkowe możliwości produkcji materiałów w jakości 4K i większej

Wrzesień 2017 r. — Firma Sony ogłosiła swoją pierwszą kamerę systemową 8K: model UHC-8300 z trzema przetwornikami formatu 1,25 cala o rozdzielczości 8K. Pierwszy na świecie publiczny pokaz kamery odbędzie się na stanowisku Sony (13.A10) na targach IBC 2017. Dzięki nowej technologii rejestracji obrazu kamera otwiera przed użytkownikami świat 8K i umożliwia filmowanie w rozdzielczości 4K i wyższej.

— Firma Sony nieprzerwanie znajduje nowe sposoby, by umożliwić tworzenie niezwykłych opowieści i pomóc swoim klientom w zaspokojeniu popytu na nadzwyczajnej jakości obraz 4K — mówi Richard Scott, dyrektor działu Media Solutions w Sony Professional Solutions Europe. — Ujawnienie technologii przetwornika 8K oznacza pojawienie się nowych możliwości rejestracji obrazu na potrzeby produkcji 4K i stanowi znaczący postęp w technologii przetwarzania obrazu, który już dziś zapewni firmom z sektora mediów większą elastyczność filmowania na potrzeby dzisiejszych produkcji.

Kamerę UHC-8300 zaprojektowano tak, by spełniała ona wszystkie wymogi produkcji o wysokim standardzie, takich jak transmisje na żywo, programy rozrywkowe czy filmy dokumentalne. Zastosowany w niej przetwornik obrazu 8K (7680 x 4320) 120p rejestruje obraz o wysokiej rozdzielczości, imponującej głębi ostrości oraz szerokim zakresie dynamicznym i może służyć do nagrywania materiału filmowego HDRKamera systemowa UHC-8300 znajdzie zastosowanie nie tylko w produkcjach 8K, lecz także 4K. Umożliwia równoczesną reprodukcję sygnałów wyjściowych w rozdzielczości 8K, 4K i HD oraz wykorzystanie w każdym z tych sygnałów innej przestrzeni barw i funkcji OETF. Możliwa jest także równoczesna reprodukcja sygnałów 8K HDR, 4K HDR i HD SDR. Model UHC-8300 współpracuje z akcesoriami do kamer z serii HDC, takimi jak wizjery czy panele zdalnego sterowania.

System pozwala w czasie rzeczywistym wykadrować z obrazu 8K fragment o rozdzielczości 4K. Daje przez to większą swobodę komponowania ujęć przy rejestracji akcji na żywo i wprowadzania twórczych rozwiązań, które przekładają się na lepszą jakość produkowanego programu.

Kamera UHC-8300 jest wyposażona w system mocowania obiektywu 1,25 cala, ale po zastosowaniu odpowiedniego adaptera1 będzie współpracować też z obiektywami 4K z mocowaniem B4. Firmy z sektora mediów mogą więc wybrać odpowiedni obiektyw 4K, by uchwycić wszystkie szczegóły akcji, zwłaszcza podczas transmisji na żywo imprez sportowych, gdzie wymagane użycie obiektywów o bardzo szerokim zakresie zoomu.

Transmisja sygnału 8K odbywa się przez łącze SDI, ale kamera UHC-8300 współpracuje też z łączami IP i jest przygotowana do pracy w systemach produkcji na żywo opartych na technologii IP.

Opracowując kamerę systemową UHC-8300, firma Sony uwzględniła w jej specyfikacji życzenia japońskiej telewizji publicznej NHK (Japan Broadcasting Corporation).

— Ta kamera ma zapewnić klientom maksymalną swobodę wyboru — podsumowuje Richard Scott. — Chodzi o to, by można było utrwalać i przekazywać materiały, których rozdzielczość i zakres dynamiczny będą dostosowane do specyfiki poszczególnych produkcji.

Przyjmowanie zamówień na kamery UHC-8300 rozpocznie się w październiku 2017 r.

 

Comments

comments

283
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...