Sołtys Łukasz Ossowski z Rytla informuje całą Polskę. Inni powinni się uczyć.

Mateusz Sabała - 17.08.2017
280

Sołtys Łukasz Ossowski z Rytla informuje całą Polskę. Inni powinni się uczyć.

Na sołectwo Rytel spadła wielka tragedia- nawałnica, która nawiedziła tamtejsze tereny, powaliła drzewa i wyrządziła wiele szkód. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i sami zorganizowali się aby przeciwdziałać żywiołowi.

Bardzo pomocna w tym okazała się sprawna komunikacja jaka odbywa się na fanpejdżu Sołectwa Rytel. Naprawdę wielu administratorów strony powinno się od nich uczyć.

Komunikacja jest szybka, rzetelna, a przede wszystkim łączy działania mieszkańców w naprawianiu szkód po wichurze.

Sołectwo działa również zbierając fundusze dla najbardziej pokrzywdzonych tym kataklizmem. Ruszyła akcja „solidarni z Rydlem”, do której dołączyło się m.in małżeństwo Żaków, słynnych aktorów.

Ale co najbardziej jest urzekające i sprawia, że ta komunikacja jest skuteczna to prostota, nie owijanie w bawełnę. Proste komunikaty co, gdzie i dlaczego jest potrzebne. Oczywiście jest to spowodowane tragiczną sytuacją, jednak już wcześniej (przed nawałnicą) na fanpejdżu pojawiały się proste i bezpośrednie komunikaty. I ostatni punktem, który mógłby być wskazówką dla podobnych miejsc w sieci jest szczerość. Oto jej przykład:

Sprawcą tak skutecznego działania jest Sołtys Łukasz Ossowski. Dzięki niemu cała społeczność tak sprawnie przeciwdziała klęsce żywiołowej, która nawiedziła Rytel.

Pewnie większość gmin, sołectw, powiatów nie spotka taki kataklizm, jednak taka sytuacja pokazała jak komunikacja jest potrzebna w małych społecznościach. A Sołectwo Rytel powinno świecić przykładem.

Comments

comments

280
Komentarze
Sonda

Czy nagrody branżowe przynoszą agencjom PR, oprócz prestiżu, korzyści biznesowe??

Loading ... Loading ...