Social Media Summer Weekend #Olsztyn – zapraszamy!

Redakcja PR - 06.07.2016
249

W najbliższy weekend Olsztyn będzie stolicą polskiej branży social media!

Social Media Summer Weekend #Olsztyn

Wiedzę na temat social mediów można zdobywać na wiele sposobów. Naszym zdaniem, najprzyjemniejszą drogą są spotkania networkingowe. Takie jak Social Media Summer Weekend #Olsztyn. Portal publicrelations.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Organizatorzy – Agencja Multimedialna IMAGE TEAM – stawiają sobie za cel stworzenie ciekawej, branżowej imprezy w letniej konwencji. Bo nigdzie indziej nie wymienia się lepiej ciekawostkami i case’ami niż w trakcie weekendowego wypadu nad urokliwe, warmińskie jezioro Ukiel.

Podczas tegorocznego olsztyńskiego spotkania wystąpią znani, branżowi eksperci, m.in.: Monika Czaplicka (Woobuzz, Kryzysy w social media wybuchają w weekendy), Grzegorz Miecznikowski (Elivo), Artur Roguski (Why so social) czy Magdalena Daniłoś (OFFON Agency). Jeśli interesujesz się mediami społecznościowymi, ten weekend musisz spędzić w Olsztynie!

W specjalnym wywiadzie dla portalu publicrelations.pl o szczegółach spotkania opowiada Alina Stasiak z Agencji Multimedialnej IMAGE TEAM.

alina_small

Alina Stasiak, Agencja Multimedialna IMAGE TEAM

Redakcja: Ilu osób spodziewacie się podczas konferencji? Ilu uczestników zarejestrowało się do tej pory?

AS – W tej chwili samo wydarzenie Social Media Summer Weekend #Olsztyn stworzone na Facebooku obserwuje lub deklaruje swój udział prawie 300 osób i liczba ta stale rośnie. Jednak wymierna będzie dopiero liczba kupionych biletów. Bierzemy pod uwagę, że jest to okres wakacyjny i sporo osób wypoczywa w tym czasie, dlatego naszym celem było zorganizowanie ciekawej i merytorycznej konferencji, na dodatek w letniej, wakacyjnej konwencji, stąd też wybór Hotelu Omega nad jeziorem Ukiel. Tutaj nawet widok z sali konferencyjnej roztacza się na piękne jezioro i plażę. W przerwach prelekcji możemy zatem zaczerpnąć świeżego powietrza, wychodząc na taras hotelu lub plażę.

social media summer

Redakcja: Jaki jest koszt uczestnictwa w wydarzeniu?

AS – Bilety na „Social Media Summer Weekend #Olsztyn” nabyć można przez portal kupbilecik.pl
Staraliśmy się stworzyć różne opcje wyboru, aby każdy mógł wybrać to, co dla niego najlepsze.

I. Pakiet: I i II dzień + koncert, czyli udział w całej, dwudniowej konferencji i koncercie kosztuje zaledwie 65 zł/os.
Jest też opcja dla osób, które nie są zainteresowane koncertem, to Pakiet: I i II dzień, który kosztuje 50 zł/os.
http://www.kupbilecik.pl/impreza-12791-social.media.summer.weekend.olsztyn.olsztyn.html

Bilety na sam koncert Marcina Nowakowskiego można nabyć za 30 zł/os.
http://www.kupbilecik.pl/impreza-12790-marcin.nowakowski.olsztyn.html

II. Przewidzieliśmy też opcje udziału tylko w jednym dniu konferencji.
Bilet na udział tylko w pierwszym dniu konferencji bez udziału w koncercie (8.07.) wynosi 25 zł/os.
http://www.kupbilecik.pl/impreza-12788-social.media.summer.weekend.olsztyn.olsztyn.html

III. Bilet na udział tylko w drugim dniu konferencji (9.07.) wynosi 35 zł/os.
http://www.kupbilecik.pl/impreza-12789-social.media.summer.weekend.olsztyn.olsztyn.html

Oczywiście są to ceny w przedsprzedaży i obowiązują tylko do 6.07.

Redakcja: Czym kierowaliście się przy doborze prelegentów ?

AS – Idea wydarzenia „Social Media Summer Weekend #Olsztyn” zrodziła się podczas organizowanych przez nas cyklicznie „Czwartków Social Media w Olsztynie”, które są częścią ogólnopolskiego projektu „Czwartkowe Spotkania Social Media”. Prelegenci olsztyńskich spotkań byli zachwyceni ich atmosferą. Stworzyły się między nami świetne relacje, polubiliśmy się. Okazało się także, że Olsztyn bardzo im się podoba i chętnie odwiedziliby go latem. Postanowiliśmy więc zaprosić ich do nas na początku lipca, gdy Warmia i Mazury są najbardziej atrakcyjne dla turystów. Cieszymy się więc, że przyjeżdżają do nas z  każdego zakątka Polski z rodzinami, aby spędzić weekend w Olsztynie, opowiedzieć o swojej pracy, podzielić wiedzą i doświadczeniem, ale także po prostu wypocząć.

Redakcja: Z jakimi trudnościami organizacyjnymi się spotkaliście?

AS – Warmia i Mazury to piękne miejsce do życia, ale biznesowo trudne. Jesteśmy regionem o wysokim bezrobociu i stosunkowo niskich zarobkach, dlatego ludzie bardzo uważają na to, na co i ile wydają. Zdajemy sobie sprawę, że takie wydarzenia w stolicy i dużych miastach naszego kraju to opłacalne, wysokobudżetowe przedsięwzięcia.

Redakcja: Czego nauczą się uczestnicy szkolenia podczas planowanego wydarzenia? 

AS – Nasi prelegenci to praktycy i świetni specjaliści nie tylko z zakresu mediów społecznościowych, ale także szeroko pojętej komunikacji, mowy ciała, public relations i marketingu. Naszym celem jest nie tylko integracja szeroko pojętej branży, ludzi związanych z mediami społecznościowymi, ale także edukacja, budowanie nowych relacji i dzielenie wiedzą oraz wzajemne inspirowanie.

Duża część biznesu agencyjnego realizowana jest w Warszawie. Czy firmy marketingowe  – funkcjonujące choćby w Olsztynie – nie mają poczucia, że stoją na gorszych pozycjach rynkowych?

AS – Owszem, to temat, z którym wszyscy się tutaj borykamy. Jednak przecież to, że mieszkamy tutaj nie oznacza, że jesteśmy w jakimś stopniu gorsi. Może mamy mniej okazji do współpracy z dużymi, bogatymi markami, których budżety pozwalają na znacznie więcej i tak naprawdę musimy wykrzesać z siebie jeszcze więcej kreatywności i siły, żeby przetrwać w tym biznesie.

Pracując w naszym regionie, zderzyliśmy się niejednokrotnie z brakiem świadomości na temat znaczenia komunikacji (a więc także mediów społecznościowych) w funkcjonowaniu zarówno instytucji publicznych, jak i biznesu. „Czwartki Social Media w Olsztynie”, które organizujemy z mężem pokazały nam, że jednak jest potencjał na tego rodzaju wiedzę. Chcemy, żeby projekt „Social Media Weekend” stał się cyklicznym wydarzeniem, dzięki któremu będziemy mogli szerzyć wiedzę na temat szeroko pojętej komunikacji i tego, że w biznesie oprócz sprzedaży liczą się korzystne dla obu stron relacje.

Dziękujemy za rozmowę!

„Social Media Summer Weekend #Olsztyn”

Olsztyn, Hotel Omega nad jeziorem Ukiel

8-9 lipca 2016

Bilety: www.kupbilecik.pl 

 

Comments

comments

249
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...