Social media – nowe funkcjonalności na Instagramie i Facebooku

Redakcja PR - 14.09.2017
90

Social media – nowe funkcjonalności na Instagramie i Facebooku

Media społecznościowe starają się nadążać za zmieniającymi się preferencjami użytkowników. Wyścig w kategorii najlepszych funkcjonalności dotyczy właściwie każdego kanału. Co nowego zatem pojawiło się w ostatnich dniach na Facebooku i Instagramie?

Filtr pogody

Pogoda czasem nie chce dopasowywać się do naszego nastroju, więc Instagram postanowił zrobić to za nią. Dzięki specjalnym filtrom możesz ustawić symbole, dopasowane do Twojego aktualnego humoru. Wystarczy po wejściu w aplikację przytrzymać dłużej palec na ekranie i wybrać odpowiedni filtr.

filtr pogody instagram

Instagram stories, ale na… Facebooku

Portal stworzony przez Marka Zuckerberga pozazdrościł Instagramowi popularności wprowadzonego rozwiązania. Facebook postanowił zatem stworzyć coś na wzór Instagram stories, jednak rozwiązanie nie odniosło tak spektakularnego sukcesu. Jednak Facebook wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i udostępnim niektórym możliwość podzielenia się Instagram stories na swoim profilu.

Instagram stories

Reklamy w grupach na Facebooku

Zamiast wyświetlać reklamy na Wallu, można to zrobić w  bardziej zintegrowanych grupach dyskusyjnych. Funkcja póki co jest testowana w Nowej Zelandii, Australii , Kanadzie oraz Irlandii. Taka reklama z pewnością może przynosić efekty, biorąc pod uwagę mocniejsze spersonalizowanie i dotarcie do zaangażowanych  dyskusję ludzi.

reklama w grupach na facebooku

 

Zdjęcia sprzed tygodnia w Instagram Stories

Instagram również ma w zwyczaju zadawalanie swoich użytkowników. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wprowadza możliwość dodania zdjęć do stories z okresu bardziej odległego niż ostatnie 24 godziny. Niektórzy użytkownicy już mogą dodawać zdjęcia np. sprzed tygodnia.

Instagram stories 24h

Social media i SnapWidget

Portale społecznościowe to codzienność dla miliardów użytkowników. Aby sprostać ich oczekiwaniom, kanały społecznościowe zostały zintegrowane z aplikacją SnapWidget, dzięki której możesz zamieszczać automatycznie przesuwające się treści z social kont na stronie internetowej.

SnapWidget

Instagram i nowe formaty zdjęć

Do tej pory użytkownicy mogli dodawać zdjęcia tylko w formacie o równych bokach. Instagram znów wprowadził ułatwienie dla użytkowników, umożliwiające dodawanie zdjęć np. krajobrazów czy pionowych portretów. Jednak dodając Instagram Stories nie poszalejemy – wszystkie zdjęcia muszą być w jednym formacie. Dodatkową funkcją jest możliwość zmieniania tagów.

format zdjęć instagram

Facebook patrzy

Nie od dziś wiadomo, że na portalu Zuckerberga każda dodawana treść jest monitorowana. Jednak Facebook, który cały czas pracuje nad rozwojem swojej technologii, jest w stanie ustalić miejsce Twojego zamieszkania z dokładnością do 5 m. Wszystko dzięki technologii rozpoznawania obrazów, bazującej na satelitach, sztucznej inteligencji i udostępnianych przez nas danych.

lokalizacja facebook

Kolorowe komentarze na Facebooku

Po wprowadzeniu kolorowego tła postów, Facebook testuje możliwość zamieszczania kolorowych komentarzy. Funkcja dostępna jest obecnie dla nielicznych i tylko na urządzeniach mobilnych. Jeśli wszystko się sprawdzi, zapewne każdy użytkownik portalu będzie miał możliwość dodania kolorowego komentarza.

kolorowe komentarze Facebook

Facebook Watch

Portal o szerokim spectrum działania poszerza ją o platformę Watch, dostępną na razie tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. W aplikacji będzie można oglądać materiały dokumentalne, poradnikowe czy life stylowe. Na Facebook Watch będzie można oglądać materiały National Geographic, Business Insider czy też Tastemade. Obecnie trwają prace nad contentem.

 

Snapchat i płatne geofiltry

Funkcja pozwala na dodawanie własnych geofiltrów, które pozwolą na zawężenie wyświetlania treści w naszej bądź wybranej okolicy. Aby móc z nich skorzystać, musimy zapłacić od około 7 euro w górę. Snapchat udostępnił tę opcję na razie dla użytkowników z Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii,  Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, my niestety musimy poczekać.

snapchat geofiltrY

Jak widać na powyższych przykładach  portale społecznościowe starają się cały czas zaskakiwać użytkowników i wychodzić im naprzeciw. Nowości i zmiany pojawiają się w ogromnej ilości i w tempie błyskawicznym. Każdy z gigantów stara się cały czas nadążać za szybko zmieniającymi się trendami.

Tekst przygotowany na podstawie https://dailyweb.pl/10-nowosci-w-social-media-o-ktorych-warto-wiedziec/

Comments

comments

90
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...