Snapchat zmienia nazwę firmy i wprowadza nowy produkt – okulary Spectacles

Redakcja PR - 26.09.2016
187

Snapchat z nową nazwą firmy i kolejnym produktem - okularami z wbudowaną kamerą wideo

Na blogu Snap Inc. czytamy, że firma zdecydowała się zmienić dotychczasową nazwę, a wkrótce planuje wprowadzić na rynek nowy produkt – okulary Spectacles, z wbudowaną kamerą wideo.

Snapchat to do tej pory nie tylko nazwa samej aplikacji, ale także firmy, która tę aplikację stworzyła. Jednak w związku z pojawianiem się nowych produktów, jak np. okulary Spectacles, zdecydowano się na zmianę nazwy. Od 24 września firma nazywa się Snap Inc.

Teraz, kiedy rozwijamy działalność i wprowadzamy kolejne produkty, jak Spectacles, potrzebujemy nazwy, które będzie obejmować więcej niż jeden produkt, ale jednocześnie będzie wciąż kojarzyć się z naszą marką. Zdecydowaliśmy się usunąć końcówkę „chat” i zmienić nazwę na Snap Inc. – czytamy na blogu.

Jak już zostało wspomniane, nowa nazwa wiąże się z wprowadzaniem na rynek okularów Spectacles, które już wkrótce mają być dostępne w sprzedaży. Okulary mają wbudowaną kamerę, dzięki której można rejestrować to, co dzieje się dookoła, a następnie publikować film na Snapchacie.

Stworzyliśmy jedną z najmniejszych kamer bezprzewodowych na świecie. – chwali się na swoim blogu Snap Inc.

Spectacles łączą się z aplikacją przez Wi-Fi lub Bluetooth. Obiektyw kamery zamontowanej w okularach ma mieć kąt widzenia 115 stopni, czyli tyle samo, ile wynosi pole widzenia człowieka. Spectatles wyglądem przypominają okulary przeciwsłoneczne. Mają być dostępne w trzech wersjach kolorystycznych.

The Wall Street Journal pisze, że okulary będą kosztować 129,99 $, a ich dystrybucja ma być ograniczona.

Źródło: snap.com/news, wjs.com

Comments

comments

187
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...