Smartfony Nokia z rozwiązaniami optycznymi firmy ZEISS

Redakcja PR - 07.07.2017
247

Smartfony Nokia z rozwiązaniami optycznymi firmy ZEISS

Dzięki wyłącznej umowie partnerskiej w smartfonach Nokia pojawią się nowatorskie rozwiązania firmy ZEISS. 

HMD Global, wyłączny licencjobiorca marki Nokia, oraz firma ZEISS poinformowały o podpisaniu ekskluzywnej umowy partnerskiej, której celem jest zdefiniowanie nowych standardów przetwarzania obrazu na rynku smartfonów. Długoterminowa umowa pozwoli w pełni wykorzystać wcześniejszą współpracę obu firm i doświadczenia zdobyte w dziedzinie konstrukcji tego rodzaju urządzeń.

Wspólnym zamiarem obu stron jest zwiększenie jakości technik obrazowania na smartfonach. Obejmuje to całe środowisko, począwszy od oprogramowania i usług, a skończywszy na jakości ekranu i projekcie układów optycznych. Dzięki temu rozwiązania marki ZEISS nie tylko powrócą do smartfonów Nokia, lecz także przyczynią się do wypracowania nowych standardów technicznych. Zobowiązanie do ciągłego doskonalenia oferowanych rozwiązań wynika ze wspólnych wartości wyznawanych przez obie firmy— stałego zaangażowania na rzecz zapewnienia jakości, dążenia do profesjonalnej biegłości oraz pragnienia ułatwienia życia konsumentom.

Relacje między ZEISS i producentem telefonów Nokia zostały zapoczątkowane już ponad dziesięć lat temu. Było to możliwe dzięki wspólnemu zamiłowaniu obu partnerów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań oraz chęci zaoferowania klientom produktów najwyższej jakości. Efektem poprzedniej współpracy firm ZEISS i Nokia były m.in. pierwszy na świecie telefon komórkowy z aparatem z wielopikselową matrycą, a także wiele innych urządzeń wyznaczających nowe standardy w branży, np. telefony Nokia z serii N czy telefony z technologią Nokia PureView. Obecna współpraca ma charakter długofalowy, która przyczyni się do powstania produktów opartych na tego typu nowoczesnych technologiach.

Arto Nummela, dyrektor generalny HMD Global, powiedział:

„Współpraca z firmą ZEISS to istotny element naszej strategii działania, której celem jest dostarczenie klientom produktów najwyższej jakości. Entuzjaści naszej marki pragną nie tylko mieć znakomite aparaty w swoich smartfonach, lecz także korzystać z kompleksowych rozwiązań w dziedzinie przetwarzania obrazu, które wyznaczają standardy w branży, a nawet całkowicie je zmieniają. Takie są oczekiwania rynku i wspólnie z firmą ZEISS jesteśmy w stanie im sprostać, opracowując nowoczesne rozwiązania techniczne dla wszystkich odbiorców”.

Dr Matthias Metz, członek zarządu grupy ZEISS, stwierdził:

„Dzięki współpracy firm HMD Global i ZEISS w zakresie smartfonów Nokia klienci uzyskają dostęp do nowatorskich rozwiązań znakomitej jakości. Nasze partnerstwo opiera się na solidnych podstawach. Wspólnie rozpoczynamy ekscytującą podróż w przyszłość technologii przetwarzania obrazu w smartfonach”.

Zawarcie wyłącznej umowy partnerskiej z firmą ZEISS to kolejny element strategii HMD Global, polegającej na współpracy z największymi i najbardziej renomowanymi przedsiębiorstwami z branży w celu udoskonalenia każdego aspektu projektowania i konstrukcji telefonów. HMD Global dąży do tego, by konsumenci uzyskali dostęp do najlepszych rozwiązań w dziedzinie przetwarzania obrazu, jakie można zastosować w smartfonach.

 

 

Comments

comments

247
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...