Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

Informacja Prasowa - 03.09.2021
92

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

 Warsztaty psychologiczne i edukacyjne, piknik międzypokoleniowy, potańcówka retro – to tylko niektóre działania, które zostaną zrealizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe w ramach konkursu grantowego „Wedel od Serca” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pragi-Południe. Obchodząca w tym roku swoje 170-lecie firma chętnie współpracuje z lokalnymi organizacjami na rzecz najbliższego sąsiedztwa, kontynuując w ten sposób tradycję zaangażowania społecznego założycieli.

Program grantowy „Wedel od Serca. Pomagamy innym” to sprawdzona formuła, którą od 14 lat z sukcesem realizowano wewnętrznie, angażując załogę do wspólnych działań dobroczynnych. W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów zdecydowano o rozszerzeniu formuły akcji. Z badania przeprowadzonego przez SWPS i firmę Wedel wynika, że 63 proc. Polaków uważa, że firmy powinny stale uwzględniać cele społeczne w swojej działalności, dlatego w tym roku po raz pierwszy do zgłaszania inicjatyw zaproszono także lokalne fundacje i stowarzyszenia. W ten sposób Wedel celebruje 170-te urodziny ze wszystkimi przedstawicielami swojego otoczenia – pracownikami, klientami, partnerami i sąsiadami.

Do konkursu zgłoszono kilkanaście projektów. Komisja złożona z przedstawicieli firmy i współpracującej z nią agencji eventowej wybrała 6 z nich, które otrzymają dofinansowanie na realizację. W ramach zwycięskich inicjatyw przeprowadzone zostaną 3 cykle warsztatów oraz 3 wydarzenia kulturalne.

Fundacja pomocy prawno-psychologiczno-społecznej „À propos” zaprosi mieszkańców na wyjątkowe spotkania, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję pełniej doświadczyć drugiego człowieka i kontaktu z nim. Cykl wydarzeń stworzy przestrzeń do lepszego poznania swoich zmysłów oraz zwiększenia wiedzy na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami i barier, jakie te osoby napotykają. Fundacja „Zwalcz Nudę” poprowadzi cykl warsztatów dla rodzin i dzieci. Każde ze spotkań będzie miało inną tematykę, obejmującą ciekawostki na temat Pragi i Wedla w nietypowej odsłonie. Dzieci poznają najpiękniejsze zabytki Pragi-Południe, ptaki w praskich parkach oraz historię czekolady. Stworzą też własne czekoladowe rzeźby. Warsztaty ekologiczne przeprowadzi natomiast Stowarzyszenie „Warszawski Hackerspace”.

Podczas zajęć młodzież odkryje tajniki nauki, zbuduje robota, mechaniczne zabawki i zrealizuje inne projekty wykorzystując przy tym materiały pochodzące z recyklingu. Kolejne projekty to ciekawe wydarzenia integrujące lokalną społeczność. Fundacja Retro im. Mieczysława Fogga zorganizuje w Parku Skaryszewskim międzypokoleniową potańcówkę przy szlagierach z lat 20. i 30. Uczestnicy zabawy poznają czasy świetności Pragi, kiedy to wedlowska produkcja przeniosła się do nowej fabryki w sąsiedztwie parku. Fundacja Instytut Inicjatyw Prorozwojowych – Muzeum Kaset przygotuje… 58. urodziny kasety magnetofonowej, podczas których odbędą się ciekawe zajęcia, m.in. upcyclingowe i muzyczne, a także konkursy. Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa zorganizuje w okresie bożonarodzeniowym wspólne sąsiedzkie spotkanie ze śpiewaniem kolęd.

Słodka tradycja pomagania

Współpraca z organizacjami pozarządowymi w istotnych społecznie obszarach to jeden z elementów strategii społecznej odpowiedzialności Wedla. Zgodnie z tym podejściem firma tworzy wieloletnie partnerstwa na rzecz mieszkańców Pragi i Warszawy.

Od 20 lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Serduszko dla Dzieci” przy akcjach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Wspólnie dbamy także o lokalną bioróżnorodność, prowadząc pasiekę na dachu naszej fabryki czy tworząc hotele dla owadów zapylających. Jako mecenas projektu „Ogrody Polsko-Niemieckie” uczestniczymy w rewitalizacji części Parku Skaryszewskiego w naszym sąsiedztwie, a także jesteśmy partnerem organizowanego w Parku co roku Biegu Wedla – mówi Karolina Kopińska, koordynatorka ds. CSR firmy Wedel.

Konkurs „Wedel od Serca” to kolejna współpraca Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy z firmą Wedel. Partnerstwo z lokalnym producentem, którego historia jest silnie związana z naszą dzielnicą, pozwala nam wspólnie realizować ważne dla mieszkańców cele, integrować społeczność i wspierać rozwój lokalnych organizacji pozarządowych – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Pragi-Południe.

Projekty będą realizowane od września do grudnia w różnych placówkach na terenie Pragi-Południe. Jest to forma wspólnego świętowania wyjątkowego jubileuszu firmy, której serce od blisko 100 lat bije na warszawskim Kamionku.

O badaniu:

Badanie „Zaangażowanie społeczne firm” zostało zrealizowane przez Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech Uniwersytetu SWPS na zlecenie firmy Wedel. Badanie przeprowadzone w dniach 29.09-08.10.2020, metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie Polaków (N=1665), dobranej wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania, na panelu badawczym Ariadna, w wieku od 18 lat wzwyż.

Comments

comments

92
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...