Skaterzy z zespołu Red Bull otrzymali klucze do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Jerzy Ciszewski - 30.06.2023
217

wyczyny skaterów uwieczniły kamery Canon

Canon i Red Bull połączyły siły i w ostatnich dniach zamieniły kultowe Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, które liczy w swojej kolekcji 80 milionów eksponatów, w… skatepark! Szalone wyczyny skaterów uwieczniły kamery Canon, a materiał ten można zobaczyć na kanałach Canon Europe i Red Bull Skateboarding na YouTube.
Skaterzy z zespołu Red Bull otrzymali klucze do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, gdzie przez kilka dni mogli ćwiczyć swoje triki wśród szklanych gablot z eksponatami i monumentalnych szkieletów zwierząt. Planowaniem przestrzeni pod tę akcję zajął się legendarny projektant skateparków Joe Ciaglia wraz z wieloma skaterami z zespołu Red Bull, w tym sześciokrotną złotą medalistką X-Games – Leticią Bufoni, wschodzącą gwiazdą skateboardingu – Lorą Bruggeman oraz Aldaną Bertran. To oni zamienili kultową przestrzeń muzeum w skatepark, wykorzystując jego naturalną architekturę. W ten sposób poręcze i gabloty zyskały nową, niespodziewaną funkcję.
Do uwiecznienia całej akcji i emocji panujących w muzealnych salach, ekipa dokumentująca wykorzystała ekosystem marki Canon. Na planie użyto najnowszych kamer Canon, w tym: EOS C500 Mark II w kompaktowym korpusie Cinema EOS, EOS C300 Mark III z trybem slow motion 4K 120P, a także PowerShot V10 i kamerę wideo XF605. Oprócz tego, ekipa wykorzystała kamery PTZ: CR-N700 i CR-N500, z wiodącym w swojej klasie autofokusem i 15-krotnym zoomem optycznym (30-krotnym w Full HD), które rejestrują wideo z doskonałymi szczegółami. Aby uchwycić sceny po zachodzie słońca, użyty został także aparat Canon EOS R5, który mimo słabego światła uwiecznił nocny klimat towarzyszący skokom skaterów.
Tyson Benton, dyrektor kreatywny agencji produkcyjnej The Flash Pack, który był odpowiedzialny za realizację materiału z akcji, powiedział: Używamy produktów Canon do wszystkich naszych działań. Potrzebujemy niezawodności i jakości  to jest to, czego naprawdę oczekuje się od każdej kamery. Podczas takich sesji jak ta w muzeum, jest wiele aspektów, które mogą pójść nie tak  na szczęście na sprzęty Canon zawsze można liczyć.
– To był historyczny moment dla sceny skate. Fakt, że to właśnie Muzeum Historii Naturalnej pozwoliło nam wejść ze sprzętem do swoich wnętrz i stworzyć skatepark wśród swoich eksponatów, było czymś niesamowitym. Oczywiście brakowało tam ramp, ale możliwość stworzenia ich od zera, tak jak i późniejsza jazda na deskorolce, były doświadczeniami jedynymi w swoim rodzaju. Wykonywanie tricków w tej przestrzeni dostarczyło nam dużą dawkę adrenaliny  w końcu podejmowaliśmy duże ryzyko, aby nie uszkodzić eksponatów. Była to z pewnością jedna z najbardziej szalonych nocy w moim życiu – powiedziała zawodniczka teamu skateboardingowego Red Bull, Leticia Bufoni.
Kulisy tej nietypowej akcji śledzić można na kanałach: Canon Europe i Red Bull Skateboarding na YouTube oraz na Redbull.com (dłuższa wersja wideo).

Comments

comments

217
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...