Siła synergii – właściciele Open Mobi inwestują w Mobehave

Informacja Prasowa - 03.06.2019
15

Siła synergii – właściciele Open Mobi inwestują w Mobehave

Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz chcą inwestować na polskim rynku reklamy digital. W połowie maja br. wykupili udziały Mobehave, dając początek grupie wyspecjalizowanych spółek. W Open Mobi – spółce matce, skupiony zostanie trzon technologiczny oraz dział kreacji. Działania Mobehave skoncentrują się na wypracowywaniu silnych produktów w klasycznym mobile. Dawid Wałęga wesprze rozwój firmy na stanowisku R&D Director, a Katarzyna Knecht jako Agency Sales Director.

Agencja digitalowa Open Mobi skupi się teraz przede wszystkim na rozwoju technologii AI oraz oferowaniu rozwiązań w obszarze Custom Audience. Firma posiada już autorską platformą DMP obejmującą 10 mln sprofilowanych użytkowników, współpracuje też z ponad 30 dostawcami zewnętrznymi – światowymi liderami platform DMP. Drugim z obszarów profesjonalizacji firmy będzie rozwój produktów z kategorii Social Audience w tym między innymi sprzedaż formatów video w kanałach tj. Tik Tok, Twitch, Snapchat. Inwestorzy zbudowali ponadto silny dział kreacji, który ma pomóc w rozwoju obu spółek.

Choć jako spółka jesteśmy nowi na rynku, jako specjaliści w branży działamy już ponad 10 lat. Doskonale znamy więc jej specyfikę oraz potrzeby i oczekiwania Klientów. Chcemy, aby nasza oferta była kompleksowa, a jednocześnie każdy produkt i usługa wysoce wyspecjalizowana. Nie jest to łatwe zadanie, jednak możliwe do zrealizowania dzięki synergii kompetencji i zasobów firm-ekspertów na swoim polu. Naszą wizję rozwoju docenił Prezes Mobehave, Dawid Wałęga– mówi Eliza Durnakowska, General Director Open Mobi.

Dawid Wałęga od 2006 r. związany jest z branżą mediową. Karierę rozpoczynał w domu mediowym Mediacom Warszawa. Przez blisko 10 lat przeszedł ścieżkę od planowania i zakupu TV, przez budowę i rozwój teamu Performance, po stanowisko Digital Directora. W 2016 r objął stanowisko Prezesa Mobehave i samodzielnie kierował agencją.

W ciągu ostatnich 3 lat wdrożyliśmy własne, unikalne produkty oraz poszerzyliśmy portfolio klientów. Naturalnym krokiem rozwoju agencji był strategiczny mariaż z innym podmiotem. Ze względu na wysoki poziom kompetencji i wysoką kulturę organizacji jaką tworzą Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz, zdecydowałem o fuzji właśnie z Open Mobi – mówi Dawid Wałęga, R&D Director Mobehave.

W nowych strukturach Dawid Wałęga będzie miał możliwość wypracowania i rozwoju nowych produktów. Dajemy mu przestrzeń do realizacji nieszablonowych projektów. Obszar R&D jest kluczowy dla naszych spółek, jak i polskiego rynku digital. Liczymy na to, że ta współpraca pomoże nam w osiągnięciu wymiernych efektów sprzedażowych dla obydwu podmiotów – mówi Marek Naruszewicz, Sales Director Open Mobi.

Mobehave poza kompetencjami merytorycznymi wnosi do grupy także pozytywne relacje z podmiotami takimi jak T-mobile, Blix oraz Qpony.

Na stanowisku Agency Sales Director pozostaje Katarzyna Knecht.

Dawid Wałęga

Katarzyna Knecht

Comments

comments

15
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...