Sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo obchodzi 5-urodziny

Informacja Prasowa - 16.10.2017
170

Sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo obchodzi 5-urodziny

W październiku 2012 r. Maxi Zoo otworzyło swój pierwszy sklep w Polsce. Dzisiaj sieć liczy 13 stacjonarnych sklepów, aż 200 zatrudnionych pracowników i 6 000 produktów w atrakcyjnych cenach. Maxi Zoo, najbardziej dynamicznie rozwijająca się sieć sklepów dla zwierząt w Polsce, obchodzi swoje 5-leciei zapowiada zintensyfikowanie działań na polskim rynku.

Maxi Zoo to nowoczesna sieć sklepów należąca do niemieckiej grupy Fressnapf, europejskiego potentata w branży, z obrotami na poziomie 1,85 mld EUR rocznie. Obecnie Fressnapf posiada sklepy w dwunastu krajach europejskich, z czego rynek polski, obok francuskiego i niemieckiego, jest priorytetem pod względem ekspansji dla firmy.

Z okazji 5-lecia obecności na polskim rynku sieć sklepów Maxi Zoo przygotowała dla swoich klientów cały miesiąc wyjątkowych okazji cenowych. W ofercie urodzinowej spośród ponad 6 000 produktów wybrany asortyment dostępny będzie w supercenach. Piąty produkt za 1 grosz, produkty z oferty specjalnej w promocji -50% w piątki, adresatka za pół ceny – to wyjątkowe okazje dostępnych w sklepach Maxi Zoo w październiku. W wybrane soboty miesiąca właściciele zwierząt odwiedzając sklepy Maxi Zoo, będą mogli skonsultować się bezpłatnie z ekspertami – weterynarzem lub behawiorystą. Kalendarz wydarzeń na www.maxizoo.pl.

Maxi Zoo – kochane przez zwierzęta

Maxi Zoo jest nie tylko najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w Polsce, ale też rodzajem łącznika między ludźmi i zwierzętami. To pierwszy taki koncept biznesowy w Polsce, oparty na wartościach i zasadach, u których podstaw jest przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu, i to jest to, co nas łączy”. Dlatego już od 5-lat Maxi Zoo przyzwyczaja polskich miłośników zwierząt, że sklepy z artykułami dla ich pupili, mogą być dla nich czymś więcej, niż tylko miejscem.

„Robimy wszystko, by każdy z naszych sklepów był dla właścicieli zwierząt miejscem, w którym zawsze uzyskają specjalistyczną poradę na tematy dotyczące doboru diety, dbania o zdrowie i odpowiedniej pielęgnacji pupila bez względu na jego gatunek. Chcemy każdego dnia inspirować miłośników zwierząt nowymi pomysłami. A to oznacza, że mamy zamiar dać im dokładnie to, czego oczekują” – Bartłomiej Łętocha, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Maxi Zoo Polska.

Obecnie na terenie Polski działa 13 sklepów Maxi Zoo – sześć w Warszawie (Białołęka, Bemowo, Mokotów, Sadyba, Targówek, Włochy), dwa w Poznaniu (Franowo i Winogrady), po jednym w Milanówku, Wołominie, Piasecznie, Sosnowcu, Opolu i we Wrocławiu. W każdym ze sklepów Maxi Zoo można znaleźć w ofercie ponad 6000 produktów znanych i cenionych firm oraz dostępne tylko w sklepach Maxi Zoo produkty marek własnych (karmy i akcesoria). Z końcem roku właściciele zwierząt wraz ze swoimi pupilami będą mogli odwiedzić kolejne nowe sklepy Maxi Zoo w Łodzi,

Gdyni, Krakowie, Wołominie, Bytomiu i Wrocławiu. Na koniec 2017 będzie liczyła już 20 sklepów. W 2018 roku Maxi Zoo ma ambitne plany otworzyć kolejne 20 sklepów.

Z miłości do zwierząt

Od samego początku działalności w Polsce, czyli od 2012 r., Maxi Zoo bierze udział w charytatywnych akcjach społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji oraz dogoterapii to główne działania CSR firmy w naszym kraju. Od trzech lat, każdej jesieni, Maxi Zoo organizuje akcję charytatywną „Podaj łapę”, podczas której sprzedawane są cegiełki – „Łapki”, a cała kwota ze sprzedaży przekazywana jest wybranym fundacjom, które pracują ze zwierzętami na rzecz ludzi. Dzięki tej akcji sieć realizuje wizję „Szczęśliwe zwierzęta i szczęśliwi ludzie”. W tym roku po raz pierwszy sprzedawane będą bransoletki z łapką, a cały dochód ramach akcji otrzyma Fundacja GOPR na szkolenie psów ratowniczych.

Maxi Zoo z każdym nowo otwartym sklepem stara się również nawiązywać współpracę lokalnie, ze schroniskami i fundacjami znajdującymi się w pobliżu. We wszystkich lokalizacjach znajdują się specjalne kosze z darami (karmą i akcesoriami) od klientów sieci , które następnie przekazywane są potrzebującym partnerom.

„Otwarcie każdego nowego sklepu Maxi Zoo jest dla nas ważnym wydarzeniem. W każdym mieście staramy się tworzyć społeczności miłośników zwierząt, dzięki którym już od dwóch lat z powodzeniem realizujemy akcję charytatywną Podaj Łapę i wiele innych lokalnych przedsięwzięć. Jesteśmy z klientami w stałym kontakcie poprzez newsletter, naszą stronę www i kanały na social mediach. Co miesiąc publikujemy tam ciekawe artykuły dotyczące zwierząt, wiele porad i informacje o bieżących promocjach” – dodaje Bartłomiej Łętocha.

Raj dla zwierząt

Sklepy Maxi Zoo są wyjątkowe pod względem podejścia do zwierząt, które są mile widzianymi gośćmi każdego z nich. Właściciele zwierząt mogą przyjść na zakupy ze swoimi pupilami, by pod okiem wyspecjalizowanego personelu dobrać karmę i akcesoria odpowiednie do gatunku, rasy i wielkości.

Co ważne, Maxi Zoo w swoich sklepach nie sprzedaje zwierząt. Jedną z głównych wartości sieci jest ochrona i troska o wszystkie zwierzęta. Maxi Zoo wychodzi z założenia, że w zgodzie z tym powinny one mieć zapewnioną odpowiednią ilość przestrzeni, dostosowaną do wymagań gatunkowych. Mimo że powierzchnia sklepów to około 450-500m2 (więcej niż liczą inne sieci sklepów zoologicznych w Polsce), to i tak niewystarczająco, by zapewnić zwierzętom komfortowe warunki przebywania.

Comments

comments

170
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...