Sharapova i jej kryzys wizerunkowy

Redakcja PR - 21.03.2016
250

Jak potoczy się sprawa dopingu?

Jedna z czołowych rakiet świata została przyłapana na dopingu. Wizerunek Marii Sharapovej stoi od niedawna pod znakiem zapytania, a wszystko za sprawą nieuwagi i braku komunikacji w teamie tenisistki. Jak to wpłynęło do tej pory na życie sportsmenki?

Pozytywny wynik badań, które wykrywają zakazane substancje u sportowców, wykazał, że Maria Sharapova przyjmowała doping. Ściślej rzecz ujmując, tenisistka brała już od wielu lat zapisany od lekarza Mildronate, który znany jest również pod nazwą Meldonium. Niestety okazało się również, że od tego roku lek ten jest na liście środków niedozwolonych dla sportowców, ponieważ jego skutkiem jest również poprawa wytrzymałości. Sharapova została o tym poinformowana drogą mailową, niestety wiadomości ponoć nie odczytała, z czego gęsto tłumaczyła się na konferencji prasowej.

Na razie Sharapova jest zawieszona, ale te wydarzenia mogą pozbawić ją udziału w turniejach przez najbliższe kilka lat. Konsekwencje jednak zagrażają wizerunkowi tenisistki, która współpracuje także z instytucjami i firmami.

Współpracę z Sharapovą zawiesza Nike. Z tą marką tenisistka jest związana od początku swojej kariery, czego efektem są kampanie z jej udziałem. Zawieszenie współpracy jednak na szczęście nie oznacza zerwania kontraktu, co byłoby ostatecznością w tym przypadku. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ tę samą decyzję podjęło Porsche i producent zegarków Tag Heure. Z oświadczeniem wystąpiła również Organizacja Narodów Zjednoczonych, jednak na czas śledztwa postanowiono zawiesić ją w prawach do bycia Ambasadorem Dobrej Woli.

Jako najlepiej zarabiająca sportsmenka świata, Maria Sharapova jest również doskonale prosperującą marką. Te wydarzenia mogą mieć ogromny wpływ na dalsze funkcjonowanie Marii w biznesie. Przypomnijmy także, że tenisistka sygnuje swoim nazwiskiem markę swoich słodyczy Sugarpova, co świadczy o tym, że sport i interesy jak najbardziej idą w parze. Czy w tej sytuacji Sharapova zajmie się nowym biznesem? Jakie będą kolejne kroki do zakończenia śledztwa?

Bacznie obserwujemy sytuację i trzymamy kciuki za pozytywny finał sprawy!

 

Comments

comments

250
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...