Serwis Wyborcza.pl współpracuje z The Conversation 

Informacja Prasowa - 19.05.2021
147

Serwis Wyborcza.pl współpracuje z The Conversation 

Serwis Wyborcza.pl współpracuje z The Conversation 

W maju br. redakcja serwisu Wyborcza.pl rozpoczęła współpracę redakcyjną z The Conversation – niezależną organizacją non-profit, której celem jest popularyzacja treści naukowych przygotowanych przez przedstawicieli największych światowych uczelni. To kolejny krok w rozwoju działu Nauka po tym, jak w marcu br. „Gazeta Wyborcza” – jako jedyne medium z Europy – została partnerem unijnego projektu Periscope, nagłaśniającego pracę naukowców opisujących społeczno-ekonomiczne skutki pandemii COVID-19.  

The Conversation jest częścią globalnej grupy organizacji informacyjnych, której celem jest dbałość o jakość i wiarygodność treści przekazywanych opinii publicznej. Na portalu TheConversation.com publikowane są artykuły ekspertów, którzy dzielą się udokumentowaną wiedzą zarówno na tematy naukowe, jak i społeczne.

Współpraca „Gazety Wyborczej” z The Conversation obejmuje publikację tekstów z obszaru nauki. Do tej pory w serwisie Wyborcza.pl ukazały się już dwa artykuły z The Conversation – tekst na temat broni biologicznej, którego autorem jest Yusef Paolo Rabiah, doktorant na Wydziale Nauki, Technologii, Inżynierii i Polityki Publicznej University College London (tutaj), oraz materiał doktora Michała Filipiaka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który tłumaczy, jak każdy z nas może zdrowo nakarmić pszczoły (tutaj).

– Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważne są dla naszych czytelników wiarygodne treści naukowe. Czas przyśpieszył, a zmiany, które obserwujemy, wymagają profesjonalnego wyjaśnienia albo interpretacji. Mamy kompetentnych autorów, których materiały przez ostatni rok cieszyły się ogromną popularnością. Zapraszamy do nas wszystkich przedstawicieli środowiska naukowego, którzy chcieliby objaśniać skomplikowane zjawiska i procesy na łamach Wyborczej. Publikowanie materiałów z The Conversation to pierwszy krok w tym kierunku – mówi Vadim Makarenko, wydawca Biqdata.wyborcza.pl oraz działu Nauka w serwisie Wyborcza.pl.

Współpraca redakcji Wyborcza.pl z The Conversation to kolejny etap rozwoju treści naukowych ukazujących się w papierowym i cyfrowym wydaniu dziennika. Innym przykładem działań w tym obszarze jest dołączenie przez redakcję w marcu br. do unijnego projektu Periscope – „Gazeta Wyborcza” została jego partnerem jako jedyne medium z Europy. W ramach tej inicjatywy naukowcy i eksperci z całego świata piszą o nowych odkryciach w swoich dziedzinach – medycynie, urbanistyce, ekonomii, edukacji czy sztuce oraz analizują społeczno-ekonomiczne skutki pandemii COVID-19 (szczegółowe informacje na ten temat – tutaj). Dotychczasowe materiały, które ukazały się w ramach projektu, są dostępne w serwisie Wyborcza.pl, m.in. tutaj.  

Comments

comments

147
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...