Serial ” Wiedźmin” może nie powstać? Producent w tarapatach finansowych

Piotr Rogacki - 14.08.2017
170

Serial " Wiedźmin" może nie powstać? Producent w tarapatach finansowych

Platige Image jedna z największych wytwórni filmowych w naszym kraju. Zanotował duże problemy finansowe. Mimo wielu produkcji, które udało się jej poprowadzić firma zakończyła II kwartał 2017 z 574 tysiącami straty.

Taki nie korzystny wynik wytwórnia zanotowała przez chybiony cykl filmów religijnych o objawieniach fatimskich. Polska wytwórnia zainwestowała w ten projekt spore środki. Jednak wystąpiły problemy z portugalskim odpowiednikiem, przez co prace nad serią zostały wstrzymane i nie widać na razie aby miały zostać wznowione.

Dużą szansą na poprawę bytu wytwórni jest produkcja dla Netflixa serialu „Wiedźmin”. Na to również liczyli inwestorzy. Akcje Platige Image wzrosły z 40 do 80 złotych. Obecnie, rzez wyniki finansowe spadły do 65 złotych. Taka niestabilna sytuacja może spowodować, że Netfix zechce powierzyć produkcje komuś innemu, a jeszcze ma możliwości prawne, aby to zrobić.

Taka pusta kieszeń producenta jest bardzo niepokojąca, szczególnie, iż oprócz filmów religijnych Image brało udział w kilkuset produkcjach w minionym roku. Były to reklamy i filmy krótko metrażowe.

 

Comments

comments

170
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...