Serial „Weterani. Wyrwani śmierci” nagrodzony Złotą Szablą

Informacja Prasowa - 25.10.2017
168

Serial „Weterani. Wyrwani śmierci” nagrodzony Złotą Szablą

Serial produkcji telewizji FOKUS TV „Weterani. Wyrwani śmierci” został nagrodzony Złotą Szablą na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych.

„Weterani. Wyrwani śmierci” to historie polskich żołnierzy, którym cudem udało się przeżyć na niebezpiecznych misjach wojennych. Bohaterowie serialu wrócili z piekła, a ratujący ich lekarze mówią, że cudem wyrwali ich z objęć śmierci. Wojna odcisnęła na nich nie tylko piętno fizyczne. Rany na ciele są niczym w porównaniu z ogromną traumą, z którą przyszło się im zmierzyć po powrocie do kraju.

– Serial „Weterani. Wyrwani Śmierci” jest projektem szczególnym, który wymagał bardzo dużego zaangażowania wielu osób. Miesiące dokumentacji, godziny przejrzanych materiałów z Combat Camery, setek zdjęć, dziesiątki spotkań z żołnierzami i lekarzami zaowocowały powstaniem wyjątkowej serii opowiadającej historie 8. polskich weteranów z Afganistanu – mówi Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny w pionie telewizyjnym Grupy ZPR Media.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych wyróżnia filmy dokumentalne, fabularne i wojskowe, które są połączeniem historii narodów z ich tradycjami obronnymi. W tym roku do konkursu zgłoszono 75 tytułów. Festiwalowymi trofeami są repliki polskich szabel wojskowych wzór 1926 (Złote, Srebrne i Brązowe) przyznawane w trzech kategoriach konkursowych: filmu fabularnego, dokumentalnego i wojskowego. Jury przyznaje również wybitnym artystom kina Platynowe Szable za całokształt twórczości. Wśród dotychczasowych laureatów Platynowych Szabel są m.in. Jerzy Hoffman, Tadeusz Konwicki, Andrzej Wajda, Janusz Chodnikiewicz.

Comments

comments

168
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...