Sekrety urody Japonek

Redakcja PR - 23.09.2016
42

O sekretach urody Japonek pisze Dominika Szczechowicz

Nietrudno zauważyć, że Japonki wyglądają o 10 a nawet 20 lat młodsze niż są. Są szczupłe, energiczne, a ich skóra jest nadspodziewanie gładka. Co takiego robią?

Aby to zrozumieć, najpierw należy uświadomić sobie, że w Japonii dobry wygląd to przejaw i skutek zdrowia. Dbanie o siebie na różnych, głębszych poziomach definiuje przynależność do odpowiedniej klasy społecznej i dobrego „wychowania przez matkę”, to część sposobu bycia i życia. Jest niedopuszczalne, żeby ktoś na ulicy nie wyglądał schludnie, był brudny lub brzydko pachniał.

Profilaktyka przeciwstarzeniowa i zdrowie są  po prostu na pierwszym miejscu.

Nie chodzi tutaj jedynie o odpowiednią pielęgnację, ale także o odpowiednią dietę, sen i wysiłek fizyczny. Poza tym Azjatki głęboko wierzą, że regularne wizyty w salonach kosmetycznym i kąpiele w gorących źródłach są podstawą dobrej kondycji skóry oraz zachowania młodości.

W Japonii rynek kosmetyczny pod względem sprzedaży zdominowany jest przez kosmetyki pielęgnacyjne. W Europie i USA tendencja jest odwrotna: przeciętna kobieta więcej pieniędzy wydaje miesięcznie na kosmetyki do makijażu niż na kosmetyki pielęgnacyjne – statystycznie, preferujemy zatem doraźne tuszowanie niedoskonałości, zamiast podjęcia konsekwentnej walki o zdrową, gładką skórę. Azjatki wiedzą, że zadbana skóra nie potrzebuje dużo makijażu i na długo zachowa młody wygląd. Zobaczmy, jak głęboko tkwią różnice.

Europejskie myślenie o atrakcyjności to:

– efektowny (bardzo widoczny) makijaż

– najnowszy hit perfumowy

– maskowanie niedoskonałości

– maksymalne eksponowanie „walorów”

– sztuczne rzęsy i nabrzmiałe usta

– czasami jakiś lux-krem.  Raz w roku wizyta salonie/gabinecie.

– ciało? balsam do smarowania, dieta pudełkowa + zryw ćwiczeniowy z youtube

Azjatyckie myślenie o atrakcyjności to:

– codzienne rytuały według „10 kroków”

– oczyszczanie, pielęgnacja i zapobieganie.

– dbanie o zdrowie, naturalny ruch, lekką zrównoważoną dietę

– dbanie o właściwy sen i praca nad stresem

– podkreślanie naturalnego piękna ( zaprzeczenie „wystawki”)

– delikatny, subtelny i naturalny makijaż

– regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych (zamiast medycyny estetycznej) i onsenach

Japońskie kobiety są subtelne. Znacznie bardziej chcą być docenione niż zauważone. Są taktowne, radosne i mają świetne maniery. To dodaje im uroku. Dbają o detale, zarówno w wyglądzie jak i w jakości życia. Dbają o siebie konsekwentnie, regularnie, bez taryfy ulgowej.  Starannie i bardzo świadomie używają kosmetyków, których liczbę ograniczają do niezbędnego minimum. Zdają sobie sprawę, że piękna skóra nie potrzebuje krzykliwej oprawy. Chronią twarz i dłonie przed słońcem przez cały rok. Doskonale wiedzą, że dbanie o dobry wygląd zaczyna się w kuchni, a kończy na świeżym powietrzu. Przestrzegają tego przez całe życie.

Zatem: jeśli chcesz mieć piękną skórę i ciało i osiągnąć to na sposób japoński, zacznij od porządków w lodówce i zacznij pić więcej zielonej herbaty. Postaw na oczyszczanie i pielęgnację, uważniej dobieraj kosmetyki, zacznij myśleć o swojej skórze jak o najlepszym i jedynym ubraniu.

Zadbaj o cudowną maszynę, jaką jest twój organizm, bo ciało i umysł to jedno.

Jak to zrobić krok po kroku?

Zapraszam na warsztaty!

***

Dominika Szczechowicz- „Z wykształcenia jestem artystą, z zamiłowania pasjonatką zdrowia i ducha ZEN w każdej postaci i w codziennym życiu.
Przebyłam długą drogę od mediowych korporacji do własnej małej firmy, od pędu do spokoju i od przesytu do prostoty.
Japonia jest moim mentalnym domem. Nauczyła mnie uważnie obserwować, spokojnie celebrować i cenić to, co ma prawdziwą wartość. Pomogła wyrwać się z utartych kolein a potem rozwijać swoje talenty i pasje. Przestałam wreszcie biegać jak chomik w kółku.
Praktykuję zen oraz pokornie zgłębiam meandry języka japońskiego. Każde z proponowanych przeze mnie szkoleń stanowi odrębną całość, wszystkie trzy jednak doskonale się uzupełniają. Zapraszam serdecznie!”

Ciało i umysł – o tym, jak Japonki ćwiczą, relaksują się i co sprawia, że ich ciała są w tak dobrej kondycji. Wprowadzenie do medytacji i prostych ćwiczeń Zen.

Jak Japonki dbają o urodę? – poznasz tajemnice urody Japonek i dowiesz się, że jak kupować dobre kosmetyki. Praktyczny, interaktywny, warsztat z elementami kosmetologii, dietetyki, i filozofii ZEN.

Dlaczego Japonki nie tyją i nie starzeją się? – o tajemnicach Japonek, które, tak jak my – kochają jeść, kochają słodycze i nie przepadają za ćwiczeniami, a pozostają szczupłe i wyglądają promiennie przez całe życie!

 

Comments

comments

42
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...