Sędzia Michał Laskowski złożył rezygnację z funkcji Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego

Informacja Prasowa - 29.04.2020
202

Sędzia Michał Laskowski złożył rezygnację z funkcji Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego

Sędzia Michał Laskowski złożył rezygnację z funkcji Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego (Komunikat)

Komunikat ze strony Sądu Najwyższego 

Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego

Uprzejmie informuję, że wczoraj złożyłem na ręce Pani Pierwszej Prezes prof. dr hab. Małgorzaty Gersdorf rezygnację z dniem 30 kwietnia 2020 r. z funkcji Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego i rezygnacja ta została przyjęta.

Funkcję tę sprawowałem od 1 października 2016 r. Był to niezwykły okres w historii Sądu, co rodziło nowe i trudne wyzwania w pracy rzecznika prasowego. Mogłem jednak sprawować tę funkcję w zgodzie z własnymi przekonaniami, mogłem liczyć na współpracę i zrozumienie, a swoboda moich wypowiedzi nie była krępowana, za co dziękuję Pani Pierwszej Prezes i kierownictwu Sądu.

Dziękuję wszystkim współpracownikom w SN, zwłaszcza zaś pracownikom Zespołu Prasowego, dzięki ponadstandardowemu zaangażowaniu których, moja praca była możliwa. Dziękuję wszystkim dziennikarzom i pracownikom środków społecznego przekazu, z którymi miałem okazję się zetknąć. Praca z Wami była właściwie zawsze rzeczowa i konstruktywna, a nadto przebiegała w miłej atmosferze.

Starałem się jak umiałem sprostać wyzwaniom. Niektórych zamierzeń nie udało się zrealizować. Proszę o wybaczenie wszystkich moich zapomnień i zaniedbań, nie wynikały ze złej woli. Wiem, że przynajmniej część moich wypowiedzi mogła być odbierana jako mało optymistyczna. Głęboko wierzę jednak, że wartości jakich broniłem i bronić nadal będę okażą się silniejsze od koncepcji o przemijającym charakterze. Mam nadzieję, że my i nasze dzieci będziemy żyli w demokratycznym kraju, którego jednym z fundamentów będą niezawiśli sędziowie i niezależne od innych władz sądy (i trybunały).

SSN Michał Laskowski
Rzecznik Prasowy SN

SSN Michał Laskowski

Comments

comments

202
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...