SEC Newgate przejmuje udziały w nowej agencji Bugajnej-Kasdepke, Hejnowskiego oraz Poniatowskiej

Informacja Prasowa - 23.03.2021
46

SEC Newgate przejmuje udziały w nowej agencji Bugajnej-Kasdepke, Hejnowskiego oraz Poniatowskiej

SEC Newgate przejmuje udziały w nowej agencji Bugajnej-Kasdepke, Hejnowskiego oraz Poniatowskiej i wspólnie tworzy regionalny hub CEE

 SEC Newgate CEE to nowa agencja Public Affairs, Public Relations i Creative. Firma powstała z planem stworzenia siatki przedstawicielstw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Jej większościowym udziałowcem została SEC Newgate, notowana na AIM London Stock Exchange globalna grupa PR, która posiada 36 biur na 6 kontynentach.

 Współzałożycielami i współwłaścicielami agencji są Zofia Bugajna-Kasdepke, Sebastian Hejnowski oraz Joanna Poniatowska. SEC Newgate objął 51% udziałów w firmie. W wyniku tej transakcji powstaje sieciowy hub na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, którego zadaniem jest dynamiczny rozwój SEC Newgate w regionie (otwieranie nowych biur, akwizycje). Już teraz agencja obsługuje klientów w Polsce i zagranicą.

Fiorenzo Tagliabue, Group CEO SEC Newgate, komentuje: “Z ponad 110 milionami mieszkańców i łącznym PKB przekraczającym 1200 miliardów dolarów rynek Europy Środkowo-Wschodniej ma ogromny potencjał. Region ten jest ważną częścią gospodarki europejskiej, jednocześnie niezwykle szybko się rozwija i generuje innowacje. Jestem przekonany, że elastyczne i zwinne podejście SEC Newgate wyrażone w tej inicjatywie będzie dokładnie tym, czego potrzeba, aby jak najlepiej wykorzystać tak niezwykłe możliwości związane z regionem CEE”.

 Zofia Bugajna-Kasdepke, Founding Partner / VP SEC Newgate CEE, dodaje: “Związaliśmy się z silną, prężnie rozwijającą się globalnie siecią PR. Z zapleczem SEC Newgate będziemy
w stanie mieć stały dostęp do know-how oraz szybko budować naszą pozycję w regionie”.

Firma stawia na głęboką wiedzę specjalistyczną w konkretnych sektorach rynku oraz usługach. Istotnym wyróżnikiem SEC Newgate CEE ma być dostęp do konsultantów o tak wysokim profilu zawodowym, potwierdzonym zawodowymi sukcesami i różnorodnością zrealizowanych kampanii.

Do Executive Committee SEC Newgate CEE weszli:

 • Karol Poznański, Managing Partner HEALTH
  ex CEE Cluster Communications Lead MSD, Communications Manager Poland
  & Baltics Juul Labs)
 • Katarzyna Żądło, Managing Partner CORPORATE, FINANCE & PROFESSIONAL SERVICES
  ex Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Pekao S.A
 • Jan Mróz, Senior Advisor PUBLIC AFFAIRS
  ex dyrektor komunikacji odpowiedzialny za start partii Wiosna, był też szefem komunikacji w kampanii parlamentarnej Lewicy w 2019 roku, pełnił funkcję dyrektora biura prasowego klubu parlamentarnego Lewica
 • Iwona Golonko, Managing Partner PEOPLE
  psycholożka biznesu, właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Maroney
 • Paweł Kocon, Managing Partner AGRICULTURE & FOOD
  ex Dyrektor Departamentu Rozwoju Rynku w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa
 • Agata Rychlik, Dyrektor Kreatywna
  ex Creative Head Leo Burnett i Chief Commercial Officer Fundacji “Kosmos dla Dziewczynek”.

Zasoby kompetencyjne SEC Newgate CEE zostały poszerzone dzięki strategicznej współpracy partnerskiej z zespołem butikowej firmy konsultingowej C.point (www.cdotpoint.com), założonej przez doświadczonych specjalistów z największych, globalnych firm konsultingowych i komunikacyjnych (Deloitte and FleishmanHillard). Współwłaścicielką C.point jest Julia Kozak, była dyrektorka zarządająca FleishmanHillard, która pracuje przy projektach konsultingowych i ESG jako Affiliate Partner SEC Newgate CEE.

Biuro w Warszawie mieści się w ‘Europejski Offices’ przy Krakowskim Przedmieściu 13, zatrudnia dziś 20 specjalistów, obsługujących kilkunastu klientów.

 SEC Newgate CEE – struktura Agencji

 Zarząd firmy składa się z następujących osób:

 – Prezes: Sebastian Hejnowski

– Wiceprezeska: Zofia Bugajna-Kasdepke

– Wiceprezes: Fiorenzo Tagliabue

– Członek Zarządu: Tom Parker

– Członek Zarządu: Sergio Penna

 Struktura operacyjna agencji SEC Newgate CEE:

Founding Partner, CEO

Prezesem SEC Newgate CEE jest Sebastian Hejnowski.

Przedsiębiorca i ekspert Public Relations i reklamy z 20 letnim doświadczeniem w branży. Przez wiele lat współtworzył i zarządzał agencją MSL w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Był też prezesem agencji Leo Burnett oraz członkiem executive comittee Publicis Groupe w Polsce w latach 2017 -2020.  Współzałożyciel portalu Renters.pl.

– Founding Partner /PR

Founding Partner i Wiceprezeską ds. PR jest Zofia Bugajna-Kasdepke.

Ekspertka z blisko 20-letnim doświadczeniem w doradztwie komunikacyjnym, tworzeniu strategii i realizacji projektów PR i marketingowych. Przez 10 lat pełniła stanowiska zarządcze w Publicis Groupe. Była dyrektorką zarządzającą MSL, następnie awansowała do struktur CEE i odpowiadała za rozwój biznesu w regionie Europie Środkowo-Wschodniej. Otwierała biura w Czechach oraz Turcji, integrowała zespoły w Rumunii, Bułgarii i Słowenii. Przez trzy lata była Chief Communication Officer w Publicis Communications, gdzie zajmowała się doradztwem dla zarządu. Jej doświadczenie zawodowe to także praca dla globalnych agencji sieciowych Edelman i Havas.

 –  Founding Partner /Creative

 Founding Partner ds. usług kreatywnych jest Joanna Poniatowska.

Managerka i startup’erka z 15-letnim doświadczeniem w branży. Przez blisko 10 lat pracowała w Grupie TVN Discovery gdzie przeszła drogę od strateżki Działu Reklamy do Brand Managerki odpowiadającej za marketing głównego kanału stacji – TVN. W latach 2006-2010 pracowała w największych agencjach mediowych: Mediaedge:CIA (dziś Wavemaker) oraz Starcom. Ostatnio projektowo współpracowała z Vogue Polska wspierając wydawnictwo w digitalowym rozwoju biznesu i bazy Klientów. Współzałożycielka startupu fulfillmentowego Niebieski Kangur.

Managing Partner /Healthcare

 Partnerem Zarządzającym obszarem farmacja, medycyna, zdrowie publiczne jest Karol Poznański.

Ekspert w dziedzinie PR, komunikacji biznesowej, produktowej i Public Affairs. Posiada ponad 30 lat doświadczenia zawodowego w mediach i międzynarodowych korporacjach w mocno regulowanych branżach (m.in. w firmie farmaceutycznej). Zarządzał kryzysami produktowymi i wizerunkowymi.

Reprezentował MSD oraz Związek Pracodawców Firm Farmaceutycznych INFARMA w Pracodawcach RP – gdzie prowadził działania na rzecz podniesienia wydatków publicznych na zdrowie do 6% PKB. Występował też jako ekspert strony pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego.

Od 2014 do 2019 roku wiceprezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet. W latach 2018 – 2019 członek globalnego zespołu komunikacyjnego MSD.

Orędownik edukacji zdrowotnej, który wiele lat poświęcił na promowanie idei szczepień, ścisłego przestrzegania zaleceń lekarskich oraz odpowiedzialnej gospodarki lekowej. Aktywny członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations zabierający głos w tematach istotnych zarówno dla branży PR jak i ochrony zdrowia.

Na Uniwersytecie SWPS w Warszawie prowadzi zajęcia z Digital PR.

– Managing Partner /Corporate, Finance & Professional Services

 Partnerem Zarządzającym obszarem komunikacji korporacyjnej, w tym PR instytucji finansowych i usług profesjonalnych, jest Katarzyna Żądło.

Katarzyna Żądło od kilkunastu lat zajmuje się komunikacją korporacyjną dla międzynarodowych marek. Ostatnio – jako szefowa komunikacji/Public Relations i rzecznik prasowy – prowadziła projekty dla marek z sektora finansowego związane m.in. z ich pozycjonowaniem, ale także fuzjami, zmianami strategii, rebrandingiem. Realizowała działania związane z integracją Banków: Fortis i Dominet; zajmowała się również komunikacją związaną z kryzysem i upadkiem wiodącej w Europie grupy ubezpieczeniowo-bankowej – Grupy Fortis. Współpracowała także przy międzynarodowych wydarzeniach, m.in. Davos World Economic Forum.

Katarzyna Żądło zawodowo związana była m.in. z Pekao S.A. (Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej i Rzecznik prasowy), BNP Paribas (Head of Public Relations Team, Rzecznik prasowy), Citi Handlowy (Public Relations Manager) czy DNB (Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Marketingowej, Head of Public Relations).

Katarzyna Żądło jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania oraz autorką Indeksu Zaufania i Ratingu Zaufania do spółek giełdowych (pierwsze tego typu w Polsce). Specjalizuje się w tematyce zarządzania wartością firm przez komunikację i budowę zaufania. Interesuje się także wpływem nowych technologii na komunikację. Jest autorką publikacji we wspomnianych obszarach. Katarzyna Żądło jest także absolwentką Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

– Senior Advisor /Public Affairs

 Projektami Public Affairs & Relations zajmuje się Jan Mróz.

Jan Mróz pracował przez wiele lat jako dziennikarz w TVN24, relacjonując wydarzenia z ponad 50 krajów, w tym ze stref wojennych. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, budując strategię komunikacji programu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wdrażał działania antykryzysowe. Prowadził projekt doradczy dla zarządu grupy PKP, wspierając strategię komunikacji dla spółek całej grupy.

Jan spędził dwa lata w Pekinie, pracując dla China Media Group – największej grupy medialnej w Chinach, gdzie analizował międzynarodowe wydarzenia ekonomiczne i polityczne.

Posiada również bogate doświadczenie w rozwijaniu strategii politycznych. W 2015 r. Pracował dla Platformy Obywatelskiej podczas kampanii parlamentarnej, w latach 2018-2020 jak dyrektor komunikacji budował wizerunek partii Wiosna, był szefem komunikacji w kampanii parlamentarnej Lewicy w 2019 roku, pełnił także funkcję dyrektora biura prasowego klubu parlamentarnego Lewica – po jej historycznym powrocie do Sejmu i Senatu z 49 nowymi parlamentarzystami.

Aktywnie wspiera pro bono ważne społecznie projekty z obszaru praw człowieka.

– Managing Partner /PEOPLE

 Iwona Golonko jako Managing Partner SEC Newgate CEE zajmuje się doradztwem z zakresu zmian kultury organizacyjnej, strategii rozwijania kompetencji pracowników i rozwoju talentów (zaangażowanie, employer branding, rozwój kompetencji, motywacja) orax wdrożenia podejścia LEAN, Design Thinking.

Iwona Golonko ma ponad 20 lad doświadczenia zawodowego w zakresie zarządzania, szkoleń, a także coachingu i mentoringu dla kadry kierowniczej.

Jako prezeska zarządu i dyrektorka zarządzającą zarządzała małymi, średnimi i dużymi organizacjami (do 600 mln PLN rocznych przychodów), między innymi w sektorze energii, gazu, nieruchomości, doradztwa i e-commerce.

Współpracuje zarówno z międzynarodowymi korporacjami oraz polskimi firmami, instytucjami publicznymi i NGO.  Iwona pomagała liderom w przeprowadzaniu transformacji biznesu i kultury organizacyjnej doradzając, prowadząc warsztaty strategiczne, opracowując strategię zmiany modelu biznesowego i szkoląc kadrę kierowniczą w ponad 100 firmach.

Managing Partner /Agriculture & Food

 

Partnerem Zarządzającym obszarem żywność i rolnictwo jest Paweł Kocon.

Ekspert w zakresie komunikacji marek i firm z otoczeniem i budowania ich relacji z konsumentami i społecznościami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia z zakresu PR, PA, EB i komunikacji wew. Łączy doświadczenie pracy w korporacjach z podejściem przedsiębiorcy. Pracował w WARCIE, Kredyt Banku, Pracuj.pl, MSL, miał także własny startup.

W ostatnich latach związany z branżą rolno-spożywczą, jako Dyrektor Departamentu Rozwoju Rynku w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa był odpowiedzialny za przygotowanie i realizację strategii promocji polskiej żywności na rynku krajowym, prowadzenie dział promocyjnych dla wybranych programów finansowanych z funduszy europejskich, a także administrowanie Funduszami Promocji Produktów Rolno – Spożywczych i współpracę z organizacjami branżowymi.

W 2019 roku stworzył Polski Klaster Rolno-Spożywczy AGREEHUB, który skupiając producentów i przetwórców żywności stanowi przestrzeń współpracy i wspólnej realizacji projektów biznesu z administracją publiczną wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu i strategii ‘From Farm to Fork’. Najważniejsze z nich to paszportyzacja żywności oraz mierzenie śladu węglowego.

– Creative Director

 Pracami zespołu kreatywnego pokieruje Agata Rychlik, która obejmuje stanowisko Dyrektor Kreatywnej.

Dyrektor Kreatywna, scenarzystka i reżyserka. Z branżą reklamową związana jest od 2006 roku, pracowała jako copywriterka i creative group headka w agencjach Leo Burnettt, MullenLowe Warsaw, JWT, LemonSky, Scholz & Friends Warszawa. Od 2014 roku tworzy kampanie dla marki jubilerskiej W.Kruk  jest też odpowiedzialna za tworzenie scenariuszy i reżyserię wszystkich filmów reklamowych marki (między innymi „Wilczyca” z Martyną Wojciechowską” i „Niezłomna” z Ewą Chodakowską). Z zaangażowaniem wspiera NGO’s szczególnie te związane z pozytywnym wzmacnianiem dziewczynek i kobiet, przed przyjściem do agencji była Chief Commercial Officer Fundacji “Kosmos dla Dziewczynek”.

– Partnering Expert /Corporate & EU Affairs / Public

 Obszar komunikacji korporacyjnej wzmacnia Julia Kozak (ex MD FleishmanHillard,  współwłaścicielka butiku konsultingowego C.point, wyspecjalizowanego w doradztwie komunikacyjnym, zarządzaniu reputacją oraz wsparciu zarządów firm, projektach z zakresu Environmental, Social & Governance (ESG).

Julia Kozak specjalizuje się w obszarach budowania strategii komunikacyjnych, sprzedażowych i biznesowych, budowaniu struktur operacyjnych, zarządzania prewencyjnego i kryzysowego, w procesie zmian w organizacjach (restrukturyzacje, przejęcia), komunikacji międzykulturowej, prowadzi sesje mentoringowe. Pełni funkcję reprezentanta krajowego dla europejskiej inicjatywy przy Innovation in Politics z siedzibą główną w Wiedniu. Wcześniej przez 13 lat zarządzała polskim oddziałem FleishmanHillard, międzynarodowej agencji PR i komunikacji zintegrowanej.  Przez 4 lata pełniła funkcję Wiceprezeski Zarządu ZFPR.

Zespoły SEC Newgate CEE i C.point pracują wspólnie nad wybranymi projektami.

Ekspertyza C.point obejmie doradztwo w zakresie zmian organizacyjnych i strategicznych, inwestycyjne, w zakresie rozwoju obszarów miejskich, w tym smart city i w zakresie zrównoważonego rozwoju. Doświadczenie członków zespołu to szereg projektów dotyczących lokalizacji przedsiębiorstw, przygotowania strategii, rozwoju i studiów wykonalności dla parków technologicznych, klastrów, inkubatorów przedsiębiorczości i wielu innych.  C.point specjalizuje się także w doradztwie inwestycyjnym, good governance i optymalizacji operacyjnej. Portfolio pracowników obejmuje m.in. projekty związane z innowacyjnymi strategiami, wdrażaniem innowacji i kultury innowacyjności.

Comments

comments

46
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...