SEC łączy się z Newgate

Jerzy Ciszewski - 04.09.2019
89

SEC łączy się z Newgate; Martis Consulting częścią grupy TOP 30 największych agencji komunikacyjnych na świecie

SEC łączy się z Newgate Martis Consulting częścią grupy TOP 30 największych agencji komunikacyjnych na świecie

Sieć agencji public relations SEC, do której należy Martis Consulting, połączyła się z bliźniaczą grupą Newgate, tworząc globalną agencję mającą 30 biur na 4 kontynentach i zatrudniającą 600 konsultantów. – Dzięki temu możemy skutecznie wspierać naszych polskich klientów w ich ekspansji na międzynarodowych rynkach – powiedział Dariusz Jarosz, prezes Martis Consulting.

Zgodnie z opublikowanym ostatnio przez Holmes Report rankingiem, SEC Newgate znajdzie się w gronie 30 największych agencji PR na świecie. Łączne ubiegłoroczne przychody obu połączonych firm przekroczyły 80 mln dolarów. Akcje SEC Newgate są notowane na londyńskiej giełdzie. Spółki należące do Grupy obsługują klientów od Londynu, Mediolanu, Madrytu, Paryża, Brukseli i Berlina po Abu Zabi, Singapur, Johannesburg, Hong Kong, Pekin, Sydney i Bogotę.

– To ważny krok dla całej naszej Grupy – uważa Fiorenzo Tagliabue, prezes SEC Newgate S.p.A. – Jako jedna z 30 największych sieci agencji świata możemy oferować globalne usługi w oparciu o lokalną wiedzę i doświadczenie. To wielka szansa dla naszych zespołów, klientów i akcjonariuszy. Chcemy rozwijać ten unikatowy model biznesowy, by umacniać naszą międzynarodową pozycję w obszarze budowy marek, ochrony reputacji, zarządzania relacjami z interesariuszami oraz wzrostu biznesu naszych klientów.

Zakres usług agencji obejmuje m.in. zintegrowane usługi w zakresie doradztwa strategicznego, public affairs, komunikacji finansowej i korporacyjnej, digital PR, researchu, zarządzania kryzysem oraz PR-u produktowego.

– Globalny rozwój naszej sieci daje nam możliwość oferowania klientom jeszcze wyższej jakości usług – podkreśla Dariusz Jarosz, prezes agencji Martis Consulting, która należy do sieci SEC Newgate. – Nasz zespół na bieżąco korzysta z wiedzy, doświadczenia i międzynarodowych kontaktów agencji zrzeszonych w SEC Newgate. Łączymy zatem 20 lat wiedzy zdobytej na krajowym rynku z globalnym doświadczeniem naszych partnerów.

Martis Consulting, którego roczne obroty (income fee) sięgają 5 mln zł, zatrudnia 26 konsultantów. Obsługuje zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy, z których większość notowana jest na warszawskiej giełdzie.

Comments

comments

89
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...