Sebastian Ogórek nowym szefem Wyborcza.biz

Informacja Prasowa - 30.08.2021
113

Sebastian Ogórek nowym szefem Wyborcza.biz

Sebastian Ogórek nowym szefem Wyborcza.biz

W październiku 2021 r. stanowisko szefa Wyborcza.biz – ekonomicznego serwisu Wyborcza.pl obejmie Sebastian Ogórek. Poprowadzi on zespół Wyborcza.biz oraz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”, który tworzy publikacje poświęcone ekonomii oraz magazyn „Ekonomia+”. Sebastian Ogórek zastąpi Wojciecha Pelowskiego, który pozostanie współpracownikiem „Wyborczej”.
W wrześniu i październiku 2021 r. serwis Wyborcza.biz i dział Gospodarka „Wyborczej” czekają zmiany.
Z zespołu odejdzie Wojciech Pelowski, który z sukcesem prowadził dział od chwili wybuchu pandemii, rozwijając w tym czasie Wyborcza.biz oraz wzmacniając wydanie tradycyjne dziennika. M.in. pod jego przewodnictwem zespół Gospodarki stworzył magazyn „Ekonomia+”.

– Dziękuję za zaproszenie do Gospodarki. Powinienem pewnie podsumować ten czas liczbami, ale nie da się nimi opowiedzieć ekonomii. Bo gospodarka to ludzie, a Gospodarka w „Wyborczej” to super ludzie. Cieszę się, że po tych kilkunastu miesiącach zespół połączonych działów ekonomicznych jest zaszczepiony nie tylko na COVID-19, ale na sporo innych plag – komentuje zmianę Wojciech Pelowski.

Wojciech Pelowski pracował w „Gazecie Wyborczej” od 2001 r. – najpierw jako dziennikarz w Krakowie, współpracownik działu Gospodarka i „Dużego Formatu”, potem szef działu miejskiego w Krakowie, wicenaczelny i naczelny „Gazety Wyborczej Wrocław”. Później był wydawcą regionu Kraków, Kielce, Rzeszów i Radom. Po dwóch latach przerwy, podczas których realizował się zawodowo na innych polach, powrócił do zespołu dziennika – do Gospodarki i Wyborcza.biz. Redakcja planuje kontynuację współpracy z nim w przyszłości.
Nowym szefem Wyborcza.biz od października 2021 r. będzie Sebastian Ogórek – wieloletni dziennikarz i wydawca w Wirtualnej Polsce. Od 2016 r. pełnił on funkcję wicenaczelnego, a od 2018 r. redaktora naczelnego Money.pl. Wcześniej pracował m.in. w Polskim Radiu oraz „Pulsie Biznesu”. Jest prowadzącym i współautorem cyklu wideo z obszaru data journalism – „Statistica”. Przez wiele lat prowadził też codzienny ekonomiczny programy telewizyjny „Money. To się Liczy”.
Sebastian Ogórek jest laureatem wielu wyróżnień branżowych, m.in. Nagrody im. Mariana Krzaka przyznawanej przez Związek Banków Polskich. W 2019 r. razem z Mateuszem Ratajczakiem był nominowany do Grand Press w kategorii Reportaż za tekst „Dżekpot”, zaś za materiał „Kenijczyk za 4 tys. zł. Tak się zarabia na biegach w Polsce” – do nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.

– Przychodzę do zespołu pełnego wspaniałych dziennikarzy ekonomicznych. Chcę wnieść swoje wieloletnie doświadczenia w internecie do redakcji gospodarczej „Gazety Wyborczej” oraz Wyborcza.biz. To dla mnie niesamowicie ciekawe wyzwanie i projekt, w który angażuję się z wielką radością – mówi Sebastian Ogórek.

 

Comments

comments

113
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...