#WYDKrakow2016 – pielgrzymi komunikują się na Twitterze

Redakcja PR - 25.07.2016
286

Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży - ich uczestnicy są już aktywni na Twitterze

Przed nami największe spotkanie młodych katolików z papieżem Franciszkiem – Światowe Dni Młodzieży. Z całego świata do Krakowa przyjedzie kilkaset tysięcy wiernych. Aktywność uczestników ŚDM widać już na Twitterze – w trendach znajduje się hasztag #WYDKrakow2016. 

twitter rends

źródło: Twitter

Ciekawe jest to, że dialog prowadzony jest nie tylko między wiernymi – dołączają do niego duchowni. Kilkadziesiąt razy polubiony i retwittowany został wpis irlandzkiego arcybiskupa Armagh – Eamon Martin. Do wiernych za pośrednictwem Twittera przemawia m.in. także Archidiecezja Lubelska.

źródło: https://twitter.com/hashtag/WYDKrakow2016?src=tren

źródło: Twitter

archidjecezja lubelska

źródło: Twitter

Wpisy pielgrzymów są bardzo entuzjastyczne – dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce ( w wypadku obcokrajowców) czy publikują zdjęcia krakowskich zabytków. Nie brakuje również relacji z podróży polskimi pociągami – jednak wciąż w duchu optymizmu.

źródło: Twitter

źródło: Twitter

entuzjazm na śdm

źródło: Twitter

Pod hasztag #WYDKrakow2016 podłączają się także marki, chcące zainteresować swoimi produktami wiernych przebywających w Krakowie. Głównie są to producenci koszulek z religijnymi motywami i nadrukami.

catolic tshirts

źródło: Twitter

Oficjalne obchody Światowych Dni Młodzieży rozpoczynają się jutro. Warto obserwować, jak będzie przebiegała komunikacja spotkania podczas tych sześciu dni. Ciekawe wydaje się zwłaszcza, czy marki pomyślą o wiernych zgromadzonych w Krakowie i przygotują jakieś specjalne aktywacje. Będziemy śledzić na bieżąco!

 

 

 

Comments

comments

286
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...